ZRM z Jarocina wspiera koleżankę zakażoną koronawirusem

0
Fot. Fanpage ZRM Jarocin
Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, elektroradiolodzy, diagności - to osoby, które w walce z koronawirusem są na pierwszej linii frontu. Zespół Ratownictwa Medycznego w Jarocinie musiał na dwa tygodnie pożegnać swoją koleżankę, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem. Wykonali specjalny transparent, na którym życzą jej szybkiego powrotu do zdrowia.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie jarocińskim jest spokojna. Według danych z 13 kwietnia zakażonych z tego rejonu jest osiem osób. Trzy zmarły. Służby medyczne mają jednak wciąż pełne ręce roboty, a ratownicy medyczni wciąż są narażeni na kontakt z osobą potencjalnie zakażoną.

Jedna z lekarek z zespołu w Jarocinie została zakażona i została odsunięta od pracy na okres dwóch tygodni. Kobieta na co dzień pracuje w innym szpitalu, a w jarocińskim ZRM pełni dodatkowe dyżury. Koledzy z zespołu chcąc wesprzeć koleżankę w walce z chorobą zrobili transparent „Zuza jesteśmy z Tobą – ZRM Jarocin”.

„Niestety stało się. Jak wszyscy wiemy, od kilku tygodni sytuacja w powiecie a także w naszych szeregach zmieniła się diametralnie. Jedna z naszych koleżanek tworzących ten znamienity łańcuch przeżycia była zmuszona opuścić nasze szeregi na te dwa tygodnie. Wszyscy i mam nadzieję także państwo będą trzymać kciuki za szybki powrót jednego z najmocniejszych ogniw pogotowia w Jarocinie. Wracaj do zdrowia Zuzka!! CZEKAMY NA CIEBIE WSZYSCY!” – można przeczytać w treści posta opublikowanego przez Szpital Powiatowy w Jarocinie.

Opublikowany przez Szpital Powiatowy w Jarocinie Sobota, 11 kwietnia 2020

Jednocześnie, pracownicy służby zdrowia wciąż przypominają o akcji „Nie kłam medyka”. Zarówno ratownicy medyczni, jak i lekarze oraz pielęgniarki wciąż spotykają się z zatajaniem informacji przez pacjentów. Biały personel w dalszym ciągu prosi o mówienie prawdy. Pozwoli to na ochronienie ich przed potencjalnym zakażeniem, a w konsekwencji odsunięciem od pracy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick