Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Kiedy policjanci zjawili się na miejscu, dziewczynka próbowała już wydostać się z samochodu. Ani drzwi, ani szyb nie dało się otworzyć od środka. – Podjęto decyzję o wybiciu szyby i wyciągnięciu dziecka. Dziewczynka była już bardzo spocona, była też przestraszona. W samochodzie było bardzo gorąco. Natychmiast trafiła w ręce medyków, ale na szczęście nie było potrzeby przewiezienia jej do szpitala – informuje mł. asp. Agnieszka Jaworska-Wojnicz z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.
Rodzice tłumaczyli swoje zachowanie tym, że do galerii poszli tylko na chwilę. Kiedy wychodzili z samochodu, ich córka spała i nie chcieli jej budzić. Rodzice być może poniosą konsekwencje swojego zachowania. – Z tej interwencji została sporządzona dokumentacja i najprawdopodobniej trafi do sądu rodzinnego – dodaje Jaworska-Wojnicz.
Gdy temperatura powietrza na dworze wynosi 30 stopni Celsjusza, temperatura wewnątrz pojazdu pozostawionego na słońcu może w krótkim czasie wzrosnąć nawet do 100 stopni. Temperatura ciała dziecka bardzo szybko w takich warunkach osiąga 40 stopni Celsjusza i wówczas jego narządy wewnętrzne przestają działać. Gdy temperatura jego ciała wyniesie około 41,5 stopni, dziecko umiera.
Rodzic lub opiekun może odpowiedzieć wtedy za przestępstwo. – Wszystko zależy od kwalifikacji czynu, ale może odpowiedzieć za przestępstwo z art. 160 Kodeksu Karnego, czyli narażenie na utratę życia lub zdrowia, lub za niedopełnienie opieki rodzicielskiej – mówi oficer prasowy kaliskiej policji.
>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<
Przed sądem mogą stanąć także właściciele czworonoga, którzy zostawią go w rozgrzanym samochodzie. Zamknięty pojazd pozostawiony na słońcu przy temperaturze 25 stopni w mgnieniu oka staje się dla zwierzęcia śmiertelnym zagrożeniem. Pies umiera wtedy w męczarniach. Uchylenie okna na nic się nie zdaje. Brak cyrkulacji powietrza nie pozwala czworonogowi na swobodne oddychanie.
Właściciel psa może odpowiedzieć za znęcanie się nad zwierzęciem. Według ustawy o ochronie zwierząt, za ten czyn grozi nawet do trzech lat więzienia.
Co robić?
Za wybicie szyby nie poniesiemy żadnych konsekwencji! Działamy w stanie wyższej konieczności i ratujemy życie!
wtorek, 10 lipca, 2018
„– Z tej interwencji została sporządzona dokumentacja i najprawdopodobniej trafi do sądu rodzinnego”… Co to znaczy NAJPRAWDOPODOBNIEJ?
wtorek, 10 lipca, 2018
Hmmm,rodzice klasyczni debile.