Zostań św. Mikołajem dla mieszkańca DPS-u. Wkrótce ruszy niezwykła akcja

0
Fot. Pixabay
Rusza spontaniczna akcja mająca na celu wesprzeć pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie w powiecie jarocińskim. Wkrótce święta Bożego Narodzenia. Pomysł jest właśnie związany z tym wyjątkowym czasem. Każdy może zostać św. Mikołajem i zrobić wyjątkowy prezent starszej osobie.

Czas pandemii koronawirusa jest dla wielu zarówno chorych jak i zdrowych osób czasem próby. Dla tych, którzy dodatkowo pozostają w zamknięciu i nie mogą spotykać się nawet z najbliższą rodziną, ten rok jest szczególnie trudny. Stąd pomysł, aby sprawić, by podopieczni DPS-u choć na chwilę zapomnieli o troskach.

Spontaniczna akcja dla DPS-u w Kotlinie powstała po tym, jak jarocinianka Ewa Hejduk zauważyła na Facebooku znajomej list do św. Mikołaja napisany i podpisany przez 87-letnią kobietę z domu opieki. Wtedy narodził się pomysł, aby sprawić niespodziankę pensjonariuszom. Szybko udało się nawiązać współpracę ze Starostwem Powiatowym w Jarocinie, pod które podlega DPS.

Jak zatem w praktyce ma wyglądać akcja, która dopiero ruszy? Otóż od 23 listopada w punkcie podawczym starostwa znajdującego się przy wejściu od al. Niepodległości w Jarocinie należy odebrać jeden ze 120 listów. W treści każdego z nich będzie napisane, co chciałaby dostać konkretna osoba od św. Mikołaja. Warunkiem jest nieprzekraczanie maksymalnej ustalonej kwoty dla paczki, która wynosi 50 zł. Chodzi o to, by każdy z pensjonariuszy otrzymał prezent o podobnej wartości.

Przygotowany przez siebie prezent należy starannie zapakować, aby nic nie wypadło z paczki, a następnie podpisać imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem pensjonariusza. Tak stworzony prezent należy dostarczyć do starostwa (punkt podawczy jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 07.30 – 15.30) najpóźniej do 11 grudnia. Chętni mogą dołączyć do paczki także krótki list dla obdarowywanej osoby, aby sprawić dodatkową radość.

Przy tworzeniu paczki należy pamiętać, aby nie wkładać do niej produktów z krótką datą przydatności, jak owoce. Jest to podyktowane faktem, że prezenty trafią do pensjonariuszy DPS-u w Wigilię.

– Do świąt pozostaje jeszcze trochę czasu, w związku z tym zachęcam innych, by zorganizowali takie akcje dla lokalnych DPS-ów we współpracy ze starostwem powiatowym i dyrekcją danego ośrodka. Wszyscy bardzo potrzebujemy dziś akcji, które będą nas łączyć, a nie dzielić – mówi portalowi wlkp24.info Ewa Hejduk, inicjatorka świątecznej niespodzianki dla pensjonariuszy DPS-u w Kotlinie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick