DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Zostań "SuperW". Każda para rąk jest potrzebna!

Nie da się inaczej zachęcić do zostania wolontariuszem osiemnastej już edycji Szlachetnej Paczki niż zapewnić, że biorąc udział w akcji radykalnie zmienia się czyjeś życie. Bycie „SuperW”, bo tak nazywa się wolontariuszy, to nie tylko kwestowanie z puszkami „na mieście” czy praca gdzieś w tak zwanych czterech ścianach. To od A do Z osobisty kontakt z potrzebującymi, fizyczna praca przy przygotowywaniu i rozwożeniu darów, to w końcu bycie niczym Święty Mikołaj, który jedzie do dzieci z prezentami. – Jako wolontariusz Paczki spotkasz się z rodzinami żyjącymi w biedzie. Podejmiesz decyzję, dla których z nich włączenie do projektu będzie szansą na zmianę.Po spotkaniu i wywiadzie tworzysz opis rodziny, który następnie trafia do bazy. To z niej darczyńcy mogą wybierać rodziny, dla których przygotowują paczki. Połączysz dzieci / rodziny w potrzebie z Darczyńcami, którzy przygotują dla nich pomoc. Gdy Darczyńca wybierze „Twoją” rodzinę, kontaktujesz się z nim, by wesprzeć go w przygotowaniu paczki. Opowiadasz mu o rodzinie, wyjaśniasz, co jest jej potrzebne i umawiasz termin, w którym osobiście spotkacie się w magazynie podczas Finału Paczki. Będziesz świadkiem niezwykłych spotkań, wzruszeń i przemian – tak zachęca pomysłodawca akcji Szlachetna Paczka na oficjalnej stronie www.

Bycie wolontariuszem nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nie musisz kupować sobie strojów, wpłacać żadnych składek czy inwestować pieniędzy. Inwestujesz swój czas, który jest przecież bezcenny. Zdobywasz wiele, bo nie tylko satysfakcję z niesionej pomoc, ale i ważne kompetencje społeczne, sieć kontaktów, rozwijasz się i otwierasz na ludzi, przeżywasz miłe chwile i masz radość z pomocy.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki są poszukiwani już teraz, aby do grudnia brać udział we wszystkich etapach akcji, a jest ich kilka. Zebrana grupa członków akcji będzie następnie odwiedzała potrzebujące rodziny i przygotowywała listy ich wymarzonych prezentów. Te trafią do potrzebujących podczas finału 8 i 9 grudnia. Po drodze oczywiście jeszcze kilka etapów.

Aby zostać „SuperW” najlepiej zrobić to przez stronę internetową www.superw.pl lub www.szlachetnapaczka.pl . Szybki w uzupełnieniu i intuicyjny formularz skontaktuje cię z Liderem regionu i nawiążesz kontakt z innymi wolontariuszami. Później będą odbywać się spotkania wolontariuszy we wszystkich regionach. Tylko w Wielkopolsce jest ich aż 71, gdzie poszukiwani wolontariusze. To m.in. Ostrów Wielkopolski, gmina Nowe Skalmierzyce, Jarocin, Kalisz, powiat pleszewski, Ostrzeszów, Krotoszyn i wiele, wiele innych miast czy powiatów.

Tylko w ubiegłym roku wartość paczek w ramach akcji sięgnęła blisko 54 mln złotych! Średnia wartość paczki wynosiła 2 689 złotych, łącznie darów było ponad 20 tysięcy. Pomagało i dary kompletowało ponad 810 tysięcy ludzi. Przygotowanie jednej paczki to efekt dobroci średnio 36 osób.

Szlachetna Paczka to akcja charytatywna mają na celu niesienie pomocy osobom i rodzinom ubogim, takich w których występuje niepełnosprawność, osobom samotnym itp. W grudniu, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia potrzebujący otrzymują paczki z potrzebnymi prezentami od Darczyńców – anonimowych lub nie. Pomysłodawcą Szlachetnej Paczki jest ks. Jacek „Wiosna” Stryczek – kapłan, filozof i myśliciel, społecznik. Od 1995 roku aż do dzisiaj duszpasterz akademicki. Prowadzi Wspólnotę Indywidualności Otwartych i Męską Stronę Rzeczywistości – na co dzień żyje otoczony setkami młodych ludzi. Pomysłodawca EKSTERMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ. Ekspert w obszarze reklamy, marketingu, HR, PR, zarządzania, rozwoju, biznesu.

Foto/wideo: oficjalne materiały promocyjne Szlachetnej Paczki

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz