Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Nie da się inaczej zachęcić do zostania wolontariuszem osiemnastej już edycji Szlachetnej Paczki niż zapewnić, że biorąc udział w akcji radykalnie zmienia się czyjeś życie. Bycie „SuperW”, bo tak nazywa się wolontariuszy, to nie tylko kwestowanie z puszkami „na mieście” czy praca gdzieś w tak zwanych czterech ścianach. To od A do Z osobisty kontakt z potrzebującymi, fizyczna praca przy przygotowywaniu i rozwożeniu darów, to w końcu bycie niczym Święty Mikołaj, który jedzie do dzieci z prezentami. – Jako wolontariusz Paczki spotkasz się z rodzinami żyjącymi w biedzie. Podejmiesz decyzję, dla których z nich włączenie do projektu będzie szansą na zmianę.Po spotkaniu i wywiadzie tworzysz opis rodziny, który następnie trafia do bazy. To z niej darczyńcy mogą wybierać rodziny, dla których przygotowują paczki. Połączysz dzieci / rodziny w potrzebie z Darczyńcami, którzy przygotują dla nich pomoc. Gdy Darczyńca wybierze „Twoją” rodzinę, kontaktujesz się z nim, by wesprzeć go w przygotowaniu paczki. Opowiadasz mu o rodzinie, wyjaśniasz, co jest jej potrzebne i umawiasz termin, w którym osobiście spotkacie się w magazynie podczas Finału Paczki. Będziesz świadkiem niezwykłych spotkań, wzruszeń i przemian – tak zachęca pomysłodawca akcji Szlachetna Paczka na oficjalnej stronie www.
Bycie wolontariuszem nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nie musisz kupować sobie strojów, wpłacać żadnych składek czy inwestować pieniędzy. Inwestujesz swój czas, który jest przecież bezcenny. Zdobywasz wiele, bo nie tylko satysfakcję z niesionej pomoc, ale i ważne kompetencje społeczne, sieć kontaktów, rozwijasz się i otwierasz na ludzi, przeżywasz miłe chwile i masz radość z pomocy.
Wolontariusze Szlachetnej Paczki są poszukiwani już teraz, aby do grudnia brać udział we wszystkich etapach akcji, a jest ich kilka. Zebrana grupa członków akcji będzie następnie odwiedzała potrzebujące rodziny i przygotowywała listy ich wymarzonych prezentów. Te trafią do potrzebujących podczas finału 8 i 9 grudnia. Po drodze oczywiście jeszcze kilka etapów.
Aby zostać „SuperW” najlepiej zrobić to przez stronę internetową www.superw.pl lub www.szlachetnapaczka.pl . Szybki w uzupełnieniu i intuicyjny formularz skontaktuje cię z Liderem regionu i nawiążesz kontakt z innymi wolontariuszami. Później będą odbywać się spotkania wolontariuszy we wszystkich regionach. Tylko w Wielkopolsce jest ich aż 71, gdzie poszukiwani wolontariusze. To m.in. Ostrów Wielkopolski, gmina Nowe Skalmierzyce, Jarocin, Kalisz, powiat pleszewski, Ostrzeszów, Krotoszyn i wiele, wiele innych miast czy powiatów.
Tylko w ubiegłym roku wartość paczek w ramach akcji sięgnęła blisko 54 mln złotych! Średnia wartość paczki wynosiła 2 689 złotych, łącznie darów było ponad 20 tysięcy. Pomagało i dary kompletowało ponad 810 tysięcy ludzi. Przygotowanie jednej paczki to efekt dobroci średnio 36 osób.
Szlachetna Paczka to akcja charytatywna mają na celu niesienie pomocy osobom i rodzinom ubogim, takich w których występuje niepełnosprawność, osobom samotnym itp. W grudniu, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia potrzebujący otrzymują paczki z potrzebnymi prezentami od Darczyńców – anonimowych lub nie. Pomysłodawcą Szlachetnej Paczki jest ks. Jacek „Wiosna” Stryczek – kapłan, filozof i myśliciel, społecznik. Od 1995 roku aż do dzisiaj duszpasterz akademicki. Prowadzi Wspólnotę Indywidualności Otwartych i Męską Stronę Rzeczywistości – na co dzień żyje otoczony setkami młodych ludzi. Pomysłodawca EKSTERMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ. Ekspert w obszarze reklamy, marketingu, HR, PR, zarządzania, rozwoju, biznesu.
Foto/wideo: oficjalne materiały promocyjne Szlachetnej Paczki
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz