Zostali wezwani do pożaru. Na miejscu znaleźli nieprzytomnego mężczyznę, który mimo reanimacji zmarł

5
Fot. PSP Ostrzeszów
Nie żyje mężczyzna znaleziony w mieszkaniu w Mikstacie. Na miejsce wezwano strażaków w związku ze zgłoszeniem o pożarze. Mimo reanimacji, nie zdołano przywrócić czynności życiowych. Pożar został opanowany.

Strażacy zostali wezwani w poniedziałkowy wieczór do jednego z lokali mieszkalnych w Mikstacie, gdzie doszło do pożaru. – Zgłoszenie dotyczyło pożaru w kotłowni, ale ogień znajdował się na korytarzu i klatce schodowej – mówi dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

W jednym z pomieszczeń strażacy znaleźli nieprzytomnego mężczyznę. Przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, w której pomogła załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, która także została wezwana na miejsce. – Niestety, nie udało się przywrócić czynności życiowych. Decyzją ratowników odstąpiono od dalszej reanimacji i stwierdzono zgon – dodaje.

Strażacy opanowali pożar, który pojawił się ok. godz. 18.00, ale na miejscu nadal prowadzone są czynności wyjaśniające w związku ze śmiercią mężczyzny. Prowadzi je ostrzeszowska policja.

AKTUALIZACJA – 22.46

Jak ustalili funkcjonariusze, do pożaru doszło w niezamieszkałym budynku jednorodzinnym w Mikstacie. Zmarłym mężczyzną okazał się 73-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, który doznał obrażeń ciała.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

    • podróżny z Ostrowa znalazł pustostan, zapewne chciał przeczekać mroźną noc, napalił w piecu. Zasnął, a ogień z pieca się przeniósł na resztę domu, zadymienie, albo czad spowodował utratę przytomności tego człowieka…

    • Januszku, to był właściciel tego domu. Po prostu chciał chyba w nim przenocować, bo na stałe od jakiegoś czasu mieszkał w Ostrowie. W Mikstacie miał biznes (sklep).

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick