„Został wezwany do złożenia wyjaśnień” – Archidiecezja Poznańska reaguje na doniesienia o rzekomym ojcostwie kapłana

9
zdjęcie poglądowe
Redakcja wlkp24.info otrzymała odpowiedź od kanclerza Archidiecezji Poznańskiej w sprawie rzekomego ojcostwa i uchylania się od płacenia alimentów przez proboszcza jednej z parafii w powiecie jarocińskim. Kapłan podejrzewany jest o bycie ojcem 17-latki i od zeszłego roku miał zaniechać płacenia pieniędzy nakazanych przez sąd.

O sprawie informowaliśmy we wtorek na łamach portalu wlkp24.info. Sprawę nagłośnił biznesmen Zbigniew Stonoga. Jak informuje w swoim materiale w mediach społecznościowych, decyzją sądu miały zostać zarządzone alimenty, jednak kapłan miał rzekomo uchylić się od ich płacenia.

CZYTAJ: Proboszcz ma być ojcem i uchylać się od płacenia alimentów? Co na to Kuria?

Dziennikarze portalu zwrócili się drogą oficjalną do Archidiecezji Poznańskiej, zwierzchnika księdza proboszcza i poprosili o komentarz w tej sprawie. W środę na redakcyjną skrzynkę wpłynęła odpowiedź od ks. prał. Ireneusza Dosza, Kanclerza Kurii. Wynika z niej, że przedstawiciele kurii nie posiadają w swoich dokumentach odpisu wyroku sądu, który nakazuje płacenie alimentów przez kapłana.

Całość wiadomości prezentujemy poniżej z zastrzeżeniem danych osobowych księdza proboszcza:

„W odpowiedzi na liczne zapytania dotyczące opublikowanej przez Zbigniewa Stonogę informacji o ks. proboszczu informujemy, że:

 • W niniejszej sprawie toczy się postępowanie sądowe. W związku z tym ksiądz ustanowił swoim pełnomocnikiem mecenasa Marcina Oźminkowskiego, który jako jedyny został upoważniony do informowania o toczącym się przed sądem postępowaniu.
 • Kuria Metropolitalna w Poznaniu nie posiada żadnego odpisu wyroku o nakazie płacenia alimentów.
 • Sprawa rzekomego ojcostwa nie została nigdy zgłoszona przez matkę dziecka Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.
 • Wobec informacji przekazanych przez osoby trzecie przełożeni księdza przeprowadzali z nim rozmowy. Ksiądz w czasie składanych wówczas wyjaśnień nie potwierdzał zarzucanych mu czynów i postaw.
 • Wobec zaistniałej sytuacji, po publikacjach medialnych, proboszcz został wezwany do złożenia na piśmie wyjaśnień swoim przełożonym. Kuria Metropolitalna w Poznaniu po otrzymaniu wyników postępowania sądowego podejmie dalsze działania.”
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

 1. A na co ona czeka że cud się stanie ,kit jej wcisnoł a baba słucha ,a to co ją obchodzi czy on ma kasę czy nie zgłasza do komornika i komornik kasę znajdzie a jak nie będzie chciał płacić to docpaki za uchylanie się od płacenia alimentòwv,inni mogą to komeszka też czy jest księdzem i jak złamał śluby czystości i celibatu ,widziały gały gdzie wsadzały ,a szczegòlnie że przed sądem się przyznał i jest prawnie ustalone płacenie i ojcowstwo ,cierp ciało jak się zachciało,a ukrywanie cudzych grzechòw to też grzech i to są stròże i nauczyciele cudzej moralności a ich morale to sodoma -gomora

 2. Biznesmen… czy przestępca ??? Warto się sprzedać za pieniądze czy lepiej być przyzwoitym? Chciałbym aby sprawa była doprowadzona do końca, tzn. albo przepraszamy na tym portalu za pomówienia albo proboszcz rezygnuje ze stanu kapłańskiego….

 3. Nie trzeba było rozkładać nóżek pobożna owieczko czarnemu krukowi. Bo jak to kruk lubi z gniazdka do gniazdka… nie ty jedna pewnie bidula za alimentami czekasz. Napisz do wszechświętego Biskupa … może da Ci na pas cnoty….

 4. To jest żałosne. Gdzie ten bóg, dlaczego nie reaguje? 😀 Chyba wiem, ale nie będę podpowiadał. Płaćcie im dalej, niech sobie żyją w luksusach za wasze pieniądze. 🙂

 5. Mam nadzieję,że dożyję czasów kiedy zaczną zamykać te „Swiątynie” obłudy i zaczną je przekształcać w np. muzea,domy lub na inne społeczne cele a te wszystkie nieroby w sutannach wreszcie zaczną uczciwie zarabiać pieniądze. Mam dość tego ciemnogrodu i tej całej kościelnej błazenady. zyja jak pączki w maśle a w tych pazernych łapskach ciągle im mało i mało…a głupiutkie owieczki jeszcze im sypią ostatnie grosze na te tace .

 6. Szanowna Redakcjo ! Powieliście informację od osoby , która wyszła z więzienia … To był fake news czy możecie dać foto tej decyzji sądu o płacenie alimentów ?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick