Został tydzień na złożenie PIT-ów

0
Raptem tydzień pozostał na złożenie deklaracji podatkowych za 2017 rok. Jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił, powinien się spieszyć, bo czasu pozostało naprawdę niewiele.

PIT-y można złożyć osobiście w urzędzie skarbowym albo wysłać przez internet. Jeśli ktoś nie potrafi samemu wypełnić deklaracji podatkowej, może skorzystać z pomocy kreatorów dostępnych za darmo w sieci, które często krok po kroku prowadzą nas przez proces uzupełnienia dokumentów.

Coraz więcej miast organizuje bezpłatne spotkania, mające na celu pomoc w wypełnieniu deklaracji. Jest to dobra chwila, by zapytać o najczęściej popełniane błędy. Należą do nich m.in. wybór formularza PIT z minionego roku. Nieobcy urzędnikom sprawdzającym dokumenty, jest także brak podpisu osoby składającej deklaracje. Warto też sprawdzić, z jakich ulg możemy skorzystać oraz rozważyć przekazanie 1 proc. podatku na jedną z organizacji pożytku publicznego.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Jeśli zdecydujemy się złożyć PIT-y osobiście w ostatniej chwili, będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, bo w urzędach skarbowych mogą tworzyć się kolejki.

W czwartek, piątek oraz poniedziałek (26, 27 i 30 kwietnia) urzędy skarbowe w Ostrowie, Kaliszu, Ostrzeszowie, Krotoszynie, Pleszewie i Jarocinie będą czynne do godz. 18.00.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick