Zosia Buszewska - wychowanka Ostrovii 1909 zdobyła gola w meczu reprezentacji

Polska Reprezentacja kobiet rozgromiła Armenię aż 12:0 w meczu eliminacji do mistrzostw świata, które odbędą się w 2023 roku w Australii i Nowej Zelandii. Połowę bramek zdobyła Nikola Karczewska, która trafiła w 4., 24., 27., 46., 51., i 73. minucie. W 61. minucie (na 10:0) strzeliła Zosia Buszewska – wychowanka żeńskiej drużyny Ostrovii 1909, a obecnie zawodniczka Czarnych Antrans Sosnowiec. To zespół, który po 15 kolejkach Ekstraligi kobiet zajmuje trzecie miejsce ze stratą trzech punktów do liderek – UKS-u SMS Łódź.

Biało-czerwone nie miały sobie równych w czwartkowym meczu, bo i przeciwniczki nie były z wysokiej półki. Armenia zamyka tabelę Grupy F eliminacji do mistrzostw świata. W siedmiu rozegranych do tej pory meczach ta drużyna nie zdobyła ani jednego punktu, nie strzeliła też gola. Straciła natomiast ich aż… 58 z czego 13 to dzieło polskich piłkarek (rok temu wygrały 1:0 po golu Weroniki Zawistowskiej). W tamtym meczu Zosia była rezerwową, ale nie została wpuszczona na boisko. – Trzeba się cieszyć z tego wyniku, bo nie zawsze strzela się dwanaście goli. Bez względu na to, z kim się gra, na poziomie międzynarodowym to jest już duży wyczyn – powiedziała podczas pomeczowej konferencji prasowej selekcjonerka reprezentacji Polski Nina Patalon.

Polki zajmują trzecie miejsce w grupie z 14 punktami oraz bilansem 43:5. Na pierwszym miejscu są Norweżki (19 punktów), a na drugim – Belgijki. To właśnie z Norweżkami spotkają się podopieczne Niny Patalon 12 kwietnia. Pierwszy mecz tych drużyn (rozegrany 21 października 2021 roku) zakończył się bezbramkowym remisem.

Polska – Armienia 12:0 (6:0)

1:0 – Nikola Karczewska (4.)
2:0 – Weronika Zawiskowska (17.)
3:0 – Nikola Karczewska (24.)
4:0 – Nikola Karczewska (27.)
5:0 – Dominika Grabowska (44.)
6:0 – Adriana Achcińska (45+2.)
7:0 – Nikola Karczewska (46.)