Zobacz na żywo tancerzy z całej Polski. Przed nami “Magia Tańca”

0
Tancerki i tancerze z całej Polski spotkają się na jednej, wspólnej scenie w Ostrowie Wielkopolskim. Przed nami siedemnasta odsłona Ogólnopolskiego Konkursu Tanecznego im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca”. W najbliższą sobotę i niedzielę będzie można oglądać zmagania pasjonatów tańca na deskach sceny Ostrowskiego Centrum Kultury.

XVII Ogólnopolski Konkurs Taneczny im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca” to impreza znana już w środowiskach tancerzy w całym kraju. Dzieci i młodzież, którym bliski jest taniec rywalizują w różnych stylach o lśniące puchary. Udział w konkursie zadeklarowało 460 uczestników z 31 szkół tańca z Katowic, Elbląga, Opola, Krakowa, Łańcuta, Gdyni, Radomia, Poznania, Środy Wielkopolskiej, Szczecinka, Dęblina, Lubawy, Leszna, Koźmina Wielkopolskiego, Lubonia, Pleszewa, Ostrzeszowa, Konina, Kalisza, Sulmierzyc, Leszna, Koźmina Wielkopolskiego, Dobrzenia Wielkiego, Warzna, Odolanowa oraz kilka zespołów z Ostrowa Wielkopolskiego. Zobaczymy aż 180 układów w takich stylach tanecznych jak taniec klasyczny i neoklasyczny, współczesny, jazzowy, hip-hop, step, taniec ludowy i charakterystyczny oraz show dance – wykonane solo, w grupach, duetach i trio.

ZOBACZ TEŻ: Holender i Amerykanin za obiektywami aparatów na „Magii Tańca 2017” [FOTO]

„Magia Tańca” z roku na rok się rozrasta. Choć to już siedemnasta odsłona, to dopiero po raz czwarty będzie miała ogólnopolski zasięg. Co istotne, każdy komu bliski jest taniec i lubi tego typu widowiska, może zasiąść na widowni i podziwiać zmagania tancerek i tancerzy. Sala Ostrowskiego Centrum Kultury będzie otwarta dla widzów w sobotę i niedzielę w godzinach od 10:00 do 18:00, a wstęp jest oczywiście bezpłatny.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda” w Ostrowie Wielkopolskim pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Starosty Ostrowskiego.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick