DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Zobacz, jak wyglądały dożynki z udziałem premiera [ZDJĘCIA]

– Jestem wdzięczny rolnikom za ich codzienny trud – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas tegorocznych ogólnopolskich do dożynek w Pólku koło Bralina. Podczas uroczystej mszy świętej, której przewodniczył arcybiskup Stanisław Gądecki starostowie dożynek złożyli tradycyjne dary na ołtarz. Tuż po Eucharystii rozpoczął się obrzęd dożynkowy, czyli specjalnie na tę okazję przygotowane ludowe tańce w wykonaniu zespołu „Poligrodzanie”.

Ogólnopolskie dożynki to nie tylko okazja do podziękowania rolnikom i moment na wspólną zabawę i spotkanie w trudnych czasach pandemii koronawirusa, ale też czas na promocję polskich przysmaków. – Polskie produkty rolnicze są najlepsze, najbardziej wartościowe i musimy zrobić wszystko, żeby należycie promować je nie tylko w Unii Europejskiej, ale i na całym świecie – podkreślił Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski. Podczas uroczystości otwarcia dożynek zaznaczył, że obecność wszystkich gości jest podkreśleniem tego, jak ważną dla życia Polski jest wieś. – Pokolenia mijają, ale tradycje polskiej wsi pozostają niezmienne – dodał.

Medale z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości wręczył premier Morawiecki. Odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa” wręczył Jan Krzysztof Ardanowski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a pięć promes o wartości 11 milionów złotych w ramach programu Sportowa Polska 2020 przekazali wspólnie premier wraz z Minister Sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk. Honorowe odznaki Meritis pro Familia przyznała Marlena Maląg Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Trafiły one zarówno do osób publicznych działających na szerszą skalę, organizacji, jak też matek i ojców, którzy poświecili całe życie wychowaniu dzieci i angażowali się w prace lokalnej społeczności w komitetach parafialnych, kołach gospodyń wiejskich bądź szkołach.

Napisz do autora

Komentarze (7)
 • R
  Rekonstrukcja

  poniedziałek, 14 września, 2020

  Wystarczy fotek, Pani w czarnej maseczce już dziękujemy. Koniec kariery to ja REKONSTRUKCJA

  Odpowiedz
 • R
  Robert

  poniedziałek, 14 września, 2020

  …czyli są równi i równiejsi. Jak za komuny…władza może lud ma patrzeć i klaskać i dawać kase. Władza się bawi reszte ma się w szanownym poważaniu. Zresztą co się dziwić PIS to idealna rekonstrukcja PZPR czy mamy PZPIS. Komuna wróciła…

  Odpowiedz
 • P
  Paweł

  poniedziałek, 14 września, 2020

  Oni niby tak dziękują, a z drugiej strony chłopom śrubę przykręcają. Już jest trudno żyć na wsi, a co dopiero będzie za parę lat… Szkoda gadać… Tyle pieniędzy wywalają na te imprezy plenerowe i sami się na nich promują…

  Odpowiedz
 • A
  adam

  poniedziałek, 14 września, 2020

  Gierek też bywał na dożynkach ale po nim to było co sprzedawać a ci to już sprzedali wszystko obecnie jadą na długu

  Odpowiedz
 • R
  R...

  poniedziałek, 14 września, 2020

  Czemu klecha bez maseczki?? Święte ciało czy święta krowa?

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  poniedziałek, 14 września, 2020

  Do Pawła jak ci tak żle mieszkać na wsi to przyjdz mieszkać i żyj w mieście.

  Odpowiedz
 • KNC
  Kura-już nie chodowana

  poniedziałek, 14 września, 2020

  Na wsi mają się jak pączki w maśle chałupy jedna przed drugą pokazowa, samochody i nie po jednym, Ci co maja grunty, zwlaszcza pod działki na zabudowę ,żyją lepiej niż wiekszość w mieście.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz