Znowu nie ma czym oddychać. W Krotoszynie normy przekroczone o 500%

1
Fot. Mapy Airly
Po raz kolejny jakość powietrza w Południowej Wielkopolsce pozostawia wiele do życzenia. W poniedziałek od rana normy są przekroczone o kilkaset procent. Najgorsze powietrze przed południem jest w Krotoszynie (502 procent). W Jarocinie - o 450 procent Niewiele lepiej jest też w innych częściach regionu. W Ostrowie Wielkopolskim odczyty są wyższe o ponad 200 procent.

Temperatura spadła w dzień poniżej zera stopni Celsjusza, a to oznacza, że wielu mieszkańców podkręciło ogrzewanie w domach. Do atmosfery przedostaje się zatem więcej zanieczyszczeń. Ma to odzwierciedlenie w odczytach stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5. Około godz. 9.00 najgorsze powietrze było w Krotoszynie. Ta normy zostały przekroczone o 521 procent (godz. 9.24). To zdecydowanie „najciemniejszy” punkt na mapie Południowej Wielkopolski.

W pozostałych największych miastach regionu jest trochę lepiej, ale normy także są przekroczone o kilkaset procent. W Ostrowie Wielkopolskim najgorsze powietrze jest w tej chwili w okolicach ulicy Grabowskiej (PM2.5 – 298 procent). Najniższe odczyty są na Zębcowie (PM2.5 – 172 procent, PM10 – 141 procent). W Kaliszu niewiele lepiej. Tam normy są przekroczone od 100 do 200%. W Jarocinie w okolicach rynku odczyty wskazują 457 procent (godz. 9.37).

Odczyty z ul. Wolności w Ostrowie Wielkopolskim możecie sprawdzać w naszym raporcie smogowym na wlkp24.info pod tym linkiem.

ZOBACZ TEŻ: Nowe czujniki zanieczyszczenia powietrza już działają

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. 500 %?????? haha Jak powiedział kiedyś B.Smoleń: „Dla kogo ten wywiad? – To jest dla telewidzów dziennika wieczornego. – O, to bez kozery powiem pińćset! Dziesięć tysięcy! Pięćdziesiąt! Milion! „

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick