Zniszczył sprayem prywatny budynek. Po roku wpadł w ręce policji

2
Policjanci ujęli wandala, który rok temu pomalował sprayem ścianę prywatnego budynku. Do zdarzenia doszło w czerwcu ubiegłego roku i dopiero teraz policjantom udało się namierzyć 15-latka. Za swoje czyny odpowie przed Sądem Rodzinnym.

Policjanci informują, że w całym śledztwie najżmudniejsze było zbieranie informacji i ich analizowanie. Udało się jednak zidentyfikować 15-latka, który w czerwcu ubiegłego roku postanowił zniszczyć sprayem ścianę prywatnego budynku. – Okazało się, że to 15-letni kaliszanin. Nastolatek usłyszał już zarzut popełnienia czynu karalnego. Materiały sprawy zostaną wkrótce przekazane do sądu rodzinnego. Teraz nastolatek będzie musiał ponieść konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania – informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Bardzo możliwe, że prawni opiekunowie nastolatka będą musieli pokryć koszty strat, jakie poniósł właściciel pomalowanego budynku.

Policjanci apelują o większą kontrolę nastolatków w czasie wakacji. Szkolna przerwa i dużo wolnego czasu powodują, że dzieci często wpadają na tego typu pomysły.Często, w różnych kontekstach, pojawia się w naszych ustach żart „kontrola najwyższą formą zaufania”. Sformułowanie to może budzić kontrowersje, jednak jeśli występujemy w roli rodzica to spoczywająca na nas odpowiedzialność za dziecko powinna być wystarczającym powodem do przyjęcia postawy zainteresowania i przyglądania się temu, czym nasze dziecko się zajmuje, jak i z kim spędza swój wolny czas i czy jest w tym wszystkim bezpieczne – apelują policjanci.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick