Zniknął brud, krzywe chodniki i „żółć gaciowa” [ZDJĘCIA]

1
Podpis: Ulica Zamkowa w Jarocinie przed remontem i po jego zakończeniu | Fot. jarocin.pl
Zniszczony asfalt zastąpiła kostka granitowa, wąskie i krzywe chodniki - równa powierzchnia, pojawiła się zieleń i nowe miejsca parkingowe na wyrównanym, utwardzonym terenie. Tak wygląda ulica Zamkowa w Jarocinie, która prowadzi do rewitalizowanego parku.

Oddano do użytku wyremontowaną ulicę Zamkową w Jarocinie. Niepozorna droga schowana między budynkami a parkiem jest jednocześnie wejściem do największej zielonej przestrzeni miasta. W ostatnich latach jej wyglądał bardziej odstraszał, niż przyciągał. Teraz sytuacja się odmieniła. Nowe chodniki oraz nawierzchnia z kostki granitowej, nowe miejsca parkingowe oraz zieleń sprawiły, że to miejsce odzyskało dawny blask. Wymieniono także na tym odcinku sieć wodociągową.  Jest ona połączeniem ul. św. Ducha oraz Kasztanowej. Na tej trasie przez park zostanie zamontowany także nowy monitoring. Dzięki temu ta część parku stanie się znacznie bezpieczniejsza niż do tej pory. Będziemy sprawdzać, kto wjeżdża do parku samochodami, mimo obowiązujących zakazów. Takie osoby mogą spodziewać się mandatów – mówi Robert Kaźmierczak, wiceburmistrz Jarocina.

Odnowiona ulica ma też inne zadanie. Stała się ona wejściem w historyczną aleję lipową, która znajduje się w parku. i prowadzi do ruin kościoła Św. Ducha. „Przy okazji przebudowy ulicy została także przemalowana trafostacja, której dotychczasowe barwy określane przez złośliwców jako „żółć gaciowa” zmieniły się w bardziej neutralne, co wyeksponowało murale na ścianach stacji transformatorowej” – czytamy na fanpage’u Zielony Jarocin, gdzie relacjonowany jest przebieg m.in. prac związanych z rewitalizacją parku miejskiego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick