Znieważył policjanta. Stanie przed sądem

3
Pijany 25-latek znieważył policjanta na służbie i po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut. Taką informację podają funkcjonariusze z KPP Kępno. Do zdarzenia doszło 4 lipca o 2.30 na stacji benzynowej w miejscowości Chojęcin Szum.

Do 3 lat więzienia grozi mężczyźnie, który znieważył funkcjonariusza na służbie. Nieprzyjemnych słów nasłuchał się policjant z komendy w Kępnie. Pamiętaj, nie lekceważ wydawanych przez funkcjonariusza poleceń i nie utrudniaj podejmowanych na miejscu czynności. To również od Ciebie zależy, jak zakończy się interwencja – apeluje sierż. Rafał Stramowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

Nie zastosował się do tych wskazówek 25-letni mieszkaniec Kępna, który w stosunku do policjanta użył – jak zaznaczają funkcjonariusze – „słów powszechnie uznanych za obelżywe”. Do zdarzenia doszło w środku nocy 4 lipca podczas interwencji na stacji paliw w miejscowości Chojęcin Szum.

Badanie alkomatem wykazało niemal 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie. Po wytrzeźwieniu zostanie mu postawiony zarzut z art. 226 KK. Dotyczy on znieważenia funkcjonariusza publicznego w trakcie pełnienia przez niego obowiązków służbowych. – Niestety zdarza się, że niestosowanie się do poleceń policjanta podczas prostych interwencji prowadzi do niepotrzebnego zaognienia sytuacji, a w konsekwencji do znieważenia czy naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Pamiętaj, że zarówno godność jak i nietykalność funkcjonariusza jest chroniona prawem, a za ich naruszenie grozi kara nawet do 3 lat więzienia – dodaje.

Policjant wskazuję, że nawet jeśli nie złamało się przepisów prawa, funkcjonariusz na służbie ma prawo do wydawania wiążących poleceń dotyczących określonego zachowania i należy się do nich stosować.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. 6
    6

    Policja już dawno się znieważyła stając się narzędziem do gnębienia obywatela przez partie rządzące a bicie pałami kobiet i pacyfikowanie protestujących babć społeczeństwo nie zapomina nigdy

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick