Znęcali się nad norkami na fermie w Masanowie? Wkrótce wyrok

1
Dzisiaj miał zapaść wyrok w Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim w sprawie znęcania się nad norkami na fermie w podostrowskim Masanowie. O sprawie zrobiło się głośno pod koniec 2016 roku, kiedy jeden z aktywistów Stowarzyszenia Otwarte Klatki zatrudnił się jako pracownik fermy i przez dwa miesiące rejestrował ukrytą kamerą to, jak pracownicy obchodzą się ze zwierzętami.

Sprawą zajęły się m.in. policja i prokuratura. Dwóm pracownikom fermy postawiono zarzut znęcania się nad zwierzętami. Mężczyźni mieli rzucać norkami o ścianę i kopać je. Podczas przesłuchania z ust jednego z oskarzonych miały paść słowa, że „bił je, ponieważ zwierzęta go gryzły”.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

We wtorek 10 lipca miał zapaść wyrok w tej sprawie. Jak się okazało, do sądu nie trafiły jeszcze wywiady środowiskowe, które są obowiązkowe, by móc ogłosić wyrok. W związku z tym wyznaczono kolejny termin rozprawy na 30 sierpnia.

ZOBACZ TEŻ: Horror na fermie norek w Masanowie? Szokujący dokument Stowarzyszenia Otwarte Klatki

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Czekamy na wyrok jak się należy. Traktowali zwierzęta gorzej niż śmieci. Nie w zawieszeniu. Widać ta sama P. sędzia co u tego zwyrodnialca z Grabowa. Od pieska Bigi. Więc myślę że też nie będzie litości. Trzymam mocno kciuki. Szkoda że dopiero 30 sierpień .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick