DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Znęcali się nad nim ponad pół godziny. Dwóch nastolatków odpowie za zabójstwo bezdomnego

Bili bezdomnego przez 40 minut i w efekcie doprowadzili do jego śmierci. Teraz odpowiedzą za zabójstwo. Do Sądu Okręgowego w Kaliszu trafił akt oskarżenia przeciwko 19-latkom, którzy doprowadzili do tragedii w październiku ubiegłego roku.

Fot. KPP Ostrów Wielkopolski

Ciało 60-letniego bezdomnego znaleziono w październiku ubiegłego roku na terenie jednego z pustostanów w Zacharzewie pod Ostrowem Wielkopolskim. Okazało się, że mężczyzna został zamordowany. W toku postępowania zatrzymano wtedy dwóch 18-latków, których przesłuchano. Postawiono im zarzut zabójstwa. Prokuratura informuje, że śledztwo dobiegło końca, a do sądu trafił akt oskarżenia. – Jeden z nich silnym kopnięciem wyważył drzwi i dostał się do środka, gdzie znajdował się bezdomny. Ustalono, że mężczyźni przez około 40 minut zadawali mu uderzenia przy użyciu drewnianych kołków, rur, a także szklanych butelek. Skutkowało to powstaniem u niego obrażeń ciała, które doprowadziły do zgonu – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ: Jego ciało znaleziono w październiku. Został zamordowany. Zatrzymano dwóch 18-latków

Napastnicy zostawili bezdomnego i udali się do domów. Ciało ofiary zostało znalezione następnego dnia przez osobę postronną. Nastolatkowie przyznali się do zabójstwa i nie potrafili wytłumaczyć powodów swojego zachowania. Prokuratura informuje, że grozi im kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • ...

    piątek, 29 września, 2023

    Zwierzęta nie ludzie… przepraszam zwierzaki za to porównanie. Jedyne wyjście to utylizacja.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz