Znęcali się nad dziećmi. Sprawa znów trafi na wokandę?

0

Na wokandę powróci sprawa małżeństwa Agaty i Jana G., którzy przez cztery lata znęcali się fizycznie i psychicznie nad czworgiem swoich przysposobionych dzieci. W październiku 2015 roku oskarżeni usłyszeli wyrok 5 lat więzienia i 15 lat zakazu opieki nad nieletnimi. Biegli ponownie badają sprawę, a kolejny proces ruszy prawdopodobnie w połowie roku.

Przypomnijmy. Na jednym z ostrowskich osiedli czworo nieletnich dzieci od 2009 do 2013 roku przechodziło prawdziwą gehennę. Dwie dziewczynki i dwoje chłopców miało być bitych, zastraszanych i maltretowanych przez rodziców zastępczych – Jana G., byłego księdza i Agatę G., jego żonę.

W ciągu całego procesu przesłuchano 24 świadków, akta sprawy liczą sobie już kilkadziesiąt stron. W październiku 2015 roku zapadł wyrok – 5 lat więzienia oraz 15-stoletni zakaz opieki nad nieletnimi dla małżeństwa G. Sprawa nie należała do najłatwiejszych, jak i większość tych, które dotyczą dzieci.

Niezależni biegli – prawdopodobnie z prestiżowych ośrodków naukowych w Polsce przyjrzą się sprawie. Jeśli sąd uzna, że kolejny proces powinien mieć miejsce, rozpocznie się prawdopodobnie w połowie roku. Maksymalny wymiar kary, jaki mogą usłyszeć oskarżeni to 8 lat pozbawienia wolności. Troje dzieci przebywa aktualnie w Domu Dziecka w Kaliszu.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick