Znęcał się nad żoną. Bił ją drzwiami i groził śmiercią. Jest wniosek o areszt

5
Zdjęcie poglądowe / pixabay.com
43-letni mężczyzna, który - jak ustaliła prokuratura - znęcał się nad żoną, wszczynał awantury, będąc pod wpływem alkoholu i bił ją między 2017 a 2020 rokiem, prawdopodobnie trafi do aresztu. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt.

Tymczasowy areszt zastosowano wobec 43-letniego mężczyzny, który od 5 listopada 2017 do 8 listopada 2020 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. Takie ustalenia poczyniła Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie. Jak wynika z zebranego materiału dowodowego, mężczyzna wszczynał awantury domowe będąc pod wpływem alkoholu. W ich trakcie znieważył pokrzywdzoną, używał wobec niej wulgarnych słów, groził pozbawieniem życia, popychał oraz bił po głowie, grożąc, że wyrzuci ją z mieszkania.

8 listopada, również będąc pod wpływem alkoholu, użył wobec żony siły fizycznej. Bił ją dłońmi w okolice twarzy, zadawał też uderzenia drzwiami oraz groził, że ją zabije.

– Mając na względzie poczynione ustalenia, stopień agresji w zachowaniu mężczyzny oraz fakt, że był on już wcześniej karany za przestępstwo na szkodę tej konkretnej pokrzywdzonej, prokurator uznał, że tylko skierowanie wniosku o areszt pozwoli na przeprowadzenie postępowania i zapewni bezpieczeństwo pokrzywdzonej – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Postępowanie pozostaje w toku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

 1. 17
  3

  Prawdziwa „POLSKA, KATOLICKA RODZINA” A, i NARODOWA, bo teraz wszystko jest NARODOWE, nawet kwarantanna ma być NARODOWA. A Święto Niepodległości też najpiękniej świętują NARODOWCY…

 2. 11
  5

  Jak to było – „własne brudy należy prać we własnym domu”. Ciekawe kto „ośmielił się” donieść na tego „patriotę”.
  Panie Ziobro, panie Jędraszewski!! Czy to przypadkiem nie jest atak na „tradycyjne polskie wartości”!?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick