Znęcał się nad rybami. Usłyszał zarzuty

18
Zrzut ekranu z materiału opublikowanego na fanpage'u Powstrzymajmy przemysłowy chów zwierząt
Zarzuty znęcania się nad zwierzętami usłyszał 35-latek, który w brutalny sposób traktował ryby, które później sprzedawał. Sprawę ujawnili aktywiści, którzy zamieścili w sieci drastyczny materiał nagrany na terenie jednego ze stoisk w Antoninie. 35-latkowi grozi teraz kara do trzech lat więzienia.

Powracamy do sprawy brutalnego zabijania ryb, do którego dochodziło na terenie jednego ze stoisk w Antoninie w powiecie ostrowskim. Aktywiści śledczy kampanii Stopklatka i Zostań Wege na Facebooku opublikowali nagranie z zabijania ryb w niehumanitarny sposób. Powiadomiony został powiatowy lekarz weterynarii oraz prokuratura „To, co zarejestrowali ukrytą kamerą jest wstrząsające, aż ciężko wyobrazić sobie, jak wielkie cierpienie zadawano rybom zabijanym w namiocie. Zabijanie bez ogłuszania, patroszenie żywych ryb, urywanie głów, używanie nieodpowiednich narzędzi (nóż do chleba z piłką), to wielokrotnie zarejestrowane na nagraniu sytuacje” – czytamy na fanpage’u Powstrzymajmy przemysłowy chów zwierząt.

CZYTAJ W TYM TEMACIE: Znęcali się nad rybami w Antoninie? Aktywiści zawiadamiają prokuraturę

Sprawą zajęli się śledczy i 35-latek ostatecznie usłyszał zarzuty. – Dotyczą one znęcania się nad zwierzętami, czyli czyn z artykułu 35. Ustawy o ochronie zwierząt – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Mężczyźnie grozi kara do trzech lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

18 KOMENTARZE

 1. Szef policji detonuje granatnik i jest ofiarą, a facetowi zabijającemu karpie, które je prawie cała Polska grozi do 3 lat więzienia. Mój kraj taki chory. <3

  • Ty jesteś normalny ? widzę że też masz sadystyczne podejście ! 😡 tak ciężko go palnąć czymś żeby nie czuł a nie na żywca go patroszyć ! 🤔

  • Zabijać można , ale nie patroszyć karpia żywcem ! Tak ciężko go ogłuszyć ?😡 To trzeba być naprawdę sadystą ! 😡

 2. Dać w łeb przed szlachtowaniem chyba nie było za trudno? Tu nie chodzi o to, że zabijał, ale nawet nie ogłuszyć i wyrywać flaki na żywca to barbarzyństwo. Powinien siedzieć bez zawiasów.

  • W Chinach karpia i inne rybki smaży się przy kliencie na żywca i żywego i nie wypatroszonego ,prosto z stawu do wrzącego oleju ,życzę wszystkim smacznego .

  • Ostrowianko…. dziki kraj, dzicy ludzie, dzikie obyczaje…. Można zamówić nogę małpy (już nawet psów nie wspominam) i oni ją przygotują przy czym nie zabiją jej wcześniej, zwierzę cierpi i podczas amputacji i podczas dalszego życia. Uważasz, że to przykład godny naśladownictwa? Empatia do zwierząt, jakichkolwiek, świadczy o tym, że dana osoba będzie również empatyczna wobec ludzi. Jeśli nie ma szacunku do zwierząt, nie ma również do ludzi.

 3. A czy czasami ci aktywiści nie naruszyli prawa do prywatności umieszczając kamerkę i z ukrycia filmować kogoś bez jego zgody!

  • A widziałeś gdzieś żeby pokazywali twarz tego kata? Zdjęcia były robione jako dowód, proste.

 4. Czy ktoś napisze w jaki humanitarny sposób są uśmiercane np. szprotki, śledzie i inne żyjątka wodne? Czy np. kilka ton szprotek stoi w kolejce do ogłuszyciela?

 5. Do MM–a czy nie o to mi chodziło co kraj to tylko inne zwierzę a łączy tylko brak miłości lub choć odrobiny empati do zwierzakòw ktòrym ludzie zadają bòl po to aby je zjeść .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick