Znamy wyniki VII edycji OBO! Poszli „ostro po swoje”, ale… nie żużlowcy [LISTA ZWYCIĘSKICH PROJEKTÓW]

33
Wyłoniono zwycięzców VII edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Spośród setek złożonych projektów do etapu głosowania zakwalifikowały się 144. 17 z nich, które uzyskały najwięcej głosów, otrzymają finansowanie i zostaną zrealizowane w 2022 roku. Listę nagrodzonych projektów oraz kwoty, które im przyznano, publikujemy na wlkp24.info.

Poznaliśmy zwycięzców najnowszej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na koniec 2021 roku nagrodzono 17 projektów, którym przyznano dofinansowanie na realizację w ciągu najbliższych miesięcy.

W ramach VII edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego był do podziału 1 000 000 zł. Rozdysponowano go pomiędzy wszystkie zwycięskie projekty. Dwa z nich pochłoną ponad połowę tej kwoty – to zwycięzcy zadań ogólnomiejskich dużych. Sporo, bo 100 000 zł będzie kosztować realizacja pięciu kolejnych inicjatyw w ramach zadań ogólnomiejskich małych. Podobne kwoty zostaną przekazane autorom zwycięskich inicjatyw zakwalifikowanych w kategoriach zadań edukacyjnych oraz rewitalizacyjnych.

Wszystkie projekty, które zakwalifikowały się do etapu głosowania, znajdziesz pod tym linkiem.

Wśród najbardziej kosztownych projektów wygrały dwa, które będą kosztować po 300 000 zł. Pierwszym z nich była modernizacja sali kominkowej w strażnicy harcerskiej. – Dla harcerzy był to niesamowity test w działaniu i zdaliśmy go na szóstkę. Patrząc w kierunku żużlowców, myślę, że poszliśmy ostro po swoje. Ogromne podziękowania dla wszystkich mieszkańców – powiedział druh Dariusz Potasznik, odbierając nagrodę i gratulacje.

Drugim zwycięskim w tej kategorii projektem był OSP na szóstkę, czyli zwiększenie gotowości bojowej OSP Ostrów Wielkopolski poprzez zakup wyposażenia. – To jest coś niesamowitego. Kwota tego zadania umożliwi nam zakup bardzo specjalistyczny sprzęt, całe umundurowanie naszych druhów, którzy wyjeżdżają do akcji ratowniczo-gaśniczych, zostanie kompleksowo wymienione powiedział Adam Muszyński, strażak, który odebrał nagrodę.

Co ciekawe, druhowie odnieśli podwójny sukces w ramach VII edycji OBO, ponieważ otrzymali również 40 000 zł na zakup kamery termowizyjnej oraz detektora wielogazowego w ramach zadania ogólnomiejskiego małego.

Zwycięzcy VII edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego

Zadania ogólnomiejskie duże

 1. Stanica Harcerska – modernizacja sali kominkowej – 300 000,00 zł
 2. OSP na szóstkę – zwiększenie gotowości bojowej OSP Ostrów Wielkopolski poprzez zakup wyposażenia – 300 000,00 zł

Zadania ogólnomiejskie małe

 1. SadziMy drzewa w Ostrowie Wielkopolskim – 40 000,00 zł
 2. Na osiedlowym ogrodzie poczujesz się jak ryba w wodzie – budowa strefy rekreacji – 40 000,00 zł
 3. „OSP w punkt zapalny” – zakup kamery termowizyjnej i detektora wielogazowego – 40 000,00 zł
 4. Kreatywna strefa gier na świeżym powietrzu przy ul. Rataja – zakup i montaż urządzeń – 40 000,00 zł
 5. Ostrów pod żaglami – 39 999,99 zł

Zadania edukacyjne

 1. Zielona sala lekcyjna przy Szkole Podstawowej nr 13 – 20 000,00 zł
 2. Chemia na ekologicznych i zdrowych zasadach – 20 000,00 zł
 3. Bezpieczna zabawa malucha przy ostrowskiej „jedenastce” – 20 000,00 zł
 4. Organizacja ekologicznych warsztatów edukacyjnych – zero waste w kuchni – 20 000,00 zł
 5. Utwardzenie terenu kostką przy Szkole Podstawowej nr 4 – 20 000,00 zł

Zadania rewitalizacyjne

 1. Od przedszkolaka do Olimpijczyka. Miasteczko lekkoatletyczne dla najmłodszych z olimpijczykiem Tomaszem Szymkowiakiem w Ogródkach Jordanowskich – 20 000,00 zł
 2. Piknik żużlowy w ostrowskim Śródmieściu – 15 000,00 zł
 3. Lepimy z gliny – międzypokoleniowe warsztaty z ceramiki – 20 000,00 zł
 4. Joga po ostrowsku – organizacja bezpłatnych zajęć jogi – 20 000,00 zł
 5. Rodzinne niedziele – 20 000,00 zł

Zobacz gali Finału VII edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

33 KOMENTARZE

 1. Szanowny redaktorze może przy okazji kolejnej okazji podobnych imprez z udziałem świty z urzędu miasta zapyta Pan na jakiej podstawie nikt z nich nie nosi w pomieszczeniu maseczek? A poza tym prosiłbym o przesłanie materiału z tej uroczystości do ostrowskiego sanepidu celem wyciągnięcia kosekwencji.

 2. ..” Na osiedlowym ogrodzie …”” czy ten ogród będzie na dachu ?. może na drzewie ? , a może na suficie ?? . Idziemy Do ogrodu , bawimy się W ogrodzie . Trochę pomyślcie zanim coś napiszecie . To nie boli .

  • Kropki stawia się po wyrazie, bez odstępu (spacji). Zdania od jakiegoś dwukropku (w ogóle co to za twór?) tez się nie rozpoczyna, za to rozpoczyna się je dużą (trwają nieustanne dyskusje czy dużą czy wielką, ale profesor Jan Miodek faworyzuje wersję – dużą) literą. Pomyśl zanim to napiszesz, to nie boli.

 3. Wstyd brak słów takue miasto jak Nasze nie może znaleźć w budżecie 30-40 tys by zrobić wybieg dla Naszych czworonożnych przyjaciół do kogo moge sie zwrócić z prośbą o udostępnienie terenu np w Parku Północnym? Zoorganizuje zrzutkę na zrzutka.pl badz sam w wolnym czasie poszukam.daroczyncow badz sponsorów tego przedsięwzięcia bo Prezydentowa kocha koty …

  • Ciekawe, a psy ze schroniska w czasie pracy (podobno przerwy) na spacery wyprowadzali. Poproś Panią Sandrę, która się tymi spacerami na FB obnosiła o pomoc, na pewno zadziała i zdobędzie pieniążki. 🙂

  • Karolina! brawo za wspaniały pomysł, dekoracje sceny, cały klimat tej imprezy jak mi tylko Arek powiedział, że to twoja zasługa od razu wiedziałam, że będzie extra! Dużo pracy włożyłaś w to!

 4. Pani Prezydent pokazuje gdzie ma przepisy -ignorancja władzy,w dniu wczorajszym 100 zakażeń w powiecie Ostrowskim. No właśnie co na to sanepid??? pewnie nic bo Pan z sanepidu tez nie nosi maseczki . Nawet jeśli się jest zaszczepionym to noszenie maseczek nadal obowiązuje. Brawo Pani Prezydent ale w myśl przysłowia ,,co wolno wojewodzie to nie tobie ……”

 5. W Ostrowie wirusa nie ma, wielka prośba – Panie Starosto – proszę przywrócić oddziały do normalnego funkcjonowania. Władzy wierzymy najbardziej, a tu Pana koleżanka jak widać wie coś więcej niż ciemny lud, dlatego wyciągnijmy z tego wnioski! 🙂

 6. Brawo! Tak jak mówiłaś, kilka miesięcy pracy przygotowań za Tobą a efekt piorunujący! Brawo za pomysł takiego widowiska! Super Karolina!

 7. Jak co roku biuro organizujące Ostrowski Budżet Obywatelski stanęło na wysokości zadania!!!
  Dekoracje piękne, muzycy świetni, klimat z barmanem i dymem wywarły na nas meeeega wrażenie.
  Projekty zwycięskie bardzo urozmaicone i ciekawe.
  Jeden jedyny minus że osoba odpowiedzialna za oświetlenie za mocno dawała po oczach widowni…
  Ogólnie dziękujemy za zaproszenie i na pewno w przyszłym roku ponownie będziemy próbowali walczyć o najwyższe cele.

 8. Ile jeszcze bez żadnej kontroli będziemy ładować w Stanicę. Dopiero był kapitalny remont .Wydano kilkaset tysięcy złotych czy ktoś w ogóle nad tym panuje. Zebranie podpis to za mało. Urząd Miasta powinien to kontrolować. Za te pieniądze wybudowano by nową Stanicę.

  • Treść wpisu zdradza, że jednak „mało dociekliwy”. Kapitalny remont z 2016 roku obejmował budynek główny. Sala kominkowa ma ponad 40 lat i nie przechodziła dotąd remontu. Aby to „skontrolować” nie potrzeba wglądu w miejskie papiery – wystarczy wybrać się na spacer na Piaski i obejrzeć 🙂

  • Z treści wpisu wynika, że jednak „mało dociekliwy”. Kapitalny remont z roku 2016 obejmował budynek główny. Sala kominkowa ma ponad 40 lat i nie przechodziła dotąd gruntownego remontu. Aby to „skontrolować” wystarczy wybrać się na spacer na Piaski 🙂

 9. Mamy pandemie, ale zdaje się, że organizatorzy nie pamiętali o tym.
  Scenografia piękna, oprawa muzyczna jeszcze lepsza, na początku organizatorzy i włodarze siedzieli przy pojedynczych stolikach i tak powinno zostać.

  Niedopuszczalnym było zapraszanie tylu ludzi na scenę i zgromadzenie tak wielu osób siedzących blisko siebie bez maseczek przy stolikach
  Niedopuszczalnym było gratulowanie wszystkim nagrodzonym poprzez uścisk dłoni.
  Niedopuszczalnym było dopuszczanie nagrodzonych bez maseczek, ale nic dziwnego skoro organizatorzy także ich nie posiadali.

  Zdecydowanie powinno być to przemyślane lepiej, aby zadbać o zdrowie wszystkich uczestników imprezy.

  • Jest pandemia, ludzie umieraja, to nie zarty. Zadbajcie nastepnym razem o bezpieczeństwo. Ludzie podczas powstania warszawskiegoi też walczyli, umierali, kochali się, musieli żyć.

 10. Karolinka, ledwo zostałaś dyrektorem wydziału i od razu wielki sukces. Wszystko czego się dotkniesz zamieniasz w złoto. Żadne Twoje słowo o ilości pracy, ktorą w to włożyłaś, nie było przesadzone. Gratulacje. Wielki sukces i dobrze wydane pieniądze.

 11. Gratulacje Karolina Krawczyk za realizację tak wielkiej Gali. Ślicznie wyglądałaś przy stoliku z Panią Prezydent. Kobiety rządzą!!!

 12. A to ta Karolina co jej tu niektorzy wchodza w doooooopsko po kostki to sama to robila, czy jednak miala od tego caly zespol w urzedzie????????

  • Czy to prawda, że większość zrobiła sama, że tylllleeee pracy miała, że na nikogo nie mogła liczyć i że nawet ze swoich pieniędzy zapłaciła za transmisję, czy zaplaciła też za scenografię i zespół wraz z wokalistami? Czy to wszystko prawda? Chcialabym wiedzieć.

  • Tylko weszłaś ze swoimi pomysłami i postawiłaś to OBO na wysoki poziom. Brawo Karolina pomysłu, realizacji! Gdyby nie Ty nie byłoby takiego efektu! Super

 13. Przyłączam się do gratulacji pod adresem Pani Karoliny Krawczyk. Bardzo ładna scenografia i pomysł jak zrealizować galę w stylu lat 20. Jest jednak faktem, że błędem było zorganizowanie jej tak, jakby pandemia była już za nami

  • Nigdzie, ale mistrzostwem jest kolej wąskotorwa. Wyremontowana nie jeździ. Zamienili na traktorek. 🙂 (to taki uśmiech przez łzy).

 14. Kim jest Pani Karolina? Jakaś następczyni Pani Prezydent? Gala jak gala – ładna (z podatkowych pieniędzy można wiele rzeczy ładnie zrobić), a komentarze jakby w Ostrowie PKiN-2 zbudowali.

 15. Słyszałam tylko o jednej Pani Karolinie, która pociąga za sznurki w Magistracie od lat. To podobno bardzo silna i wpływowa persona. Mówią, że ma wszystkich w kieszeni i otacza się silną lojalną ekipą bardzo młodych, inteligentnych, zdolnych i gotowych na wszystko?! Kobieta z charakterem. Sukces to jej drugie imię. Na gali siedziała po prawicy Pani Prezydent, co w niewerbalnym języku może oznaczać tylko jedno, że jest jej prawą ręką i w przyszłości może zostać następczynią tronu.

  • To chyba odpowiedź do mnie, dziękuję. Oby nie. Dość już bujających się flag na wietrze jak w przypadku obecnej władzy – raz Biedroń, raz Janiak. Cwane to, wie jak do ludzi dotrzeć, a ludzie w większości mądrzy nie są – niestety.

 16. Az zal patrzec jak towarzystwo wzajemnej adoracji sklada sobie gratulacje… Osoba posiadajaca jakiekolwiek cnoty do wykonywania spolecznych funkcji publicznych powinna skarcic za takie zachwalanie na ogolnym forum. Jesli tego nie rozumieja osoby rozplywajace sie tu w komentarzach to w tym kraju nigdy nie bedzie normalnie…. Niemniej gratuluje rowniez wykonania swojej pracy w postaci nadzoru nad zespolami to fizycznie wykonujacymi i pobrania za to zaplaty – to sie chyba nazywa praca, ale co ja tam wiem. W urzedzie to rzeczywiscie wykonanie swoich obowiazkow to moze byc cos niesamowitego, wymagajacego ponadnormatywnego docenienia. Nie mam nic do Pani Karoliny, ale ludzie ogarnijcie sie troche z tym pucowaniem.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick