Znamy wyniki 14-latka, u którego podejrzewano koronawirusa

5
Poznaliśmy wyniki badania na obecność koronawirusa 14-latka z Biskupic Ołobocznych. Jak udało nam się ustalić, wynik jest negatywny, a to oznacza, że chłopiec nie został zarażony.

Wynik badania 14-letniego chłopca z Biskupic Ołobocznych wykazał wynik ujemny. To oznacza, że nie jest chory na koronawirusa. To druga taka wiadomość, która pojawiła się czwartkowego popołudnia. Wcześniej informowaliśmy, że nie odnotowano koronawirusa także u Mołdawianina z gminy Mikstat, którego w środę przetransportowano do szpitala w Koninie.

Nastolatek w środę trafił do ostrowskiego szpitala. Jak poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej dyrektor Dariusz Bierła, placówka poinformowała o tym Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostrowie Wielkopolskim. – Podjęto decyzję o transporcie chłopca do Poznania do placówki medycznej przy ul. Szpitalnej specjalistycznym środkiem transportu – powiedział dyrektor. – Próbki do badania zostały pobrane rano w szpitalu w Poznaniu – dodał.

W związku z podejrzeniem koronawirusa u 14-latka, władze szpitala zdecydowały o odizolowaniu jednej z pielęgniarek ostrowskiego szpitala. W środę sanepid zadecydował o zastosowaniu izolacji domowej w stosunku do kilku osób rodziny 14-letniego chłopca, który uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Biskupicach Ołobocznych.

Władze Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce podtrzymują decyzję o odwołaniu zajęć w Szkole Podstawowej w Biskupicach Ołobocznych, do której uczęszczał chłopiec.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

    • Przeceniasz Boga… Jakoś nie zagląda na oddziały onkologiczne dla dzieci, nie martwią go głodujące dzieci w krajach III świata, nie było go przy komorach gazowych i w barakach…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick