Znamy terminarz rundy jesiennej IV ligi! Datę derbów Ostrowa też

0
Poznaliśmy terminarz rundy jesiennej wielkopolskiej IV ligi w sezonie 2020/21. Rozgrywki rozpoczną się 1 sierpnia. Wystąpi w nich osiem drużyn z naszego regionu w tym LKS Gołuchów, który co prawda wywalczył awans do III ligi, ale - zdaniem przedstawicieli związku - nie spełnił wymogów formalnych.

Już oficjalnie wiadomo, że w nowym sezonie wielkopolskiej IV ligi wystąpią 22 zespoły, a wśród nich osiem z naszego regionu. Będą to: Centra Ostrów Wielkopolski, KKS II Kalisz, LKS Gołuchów, Odolanovia Odolanów, Pogoń Nowe Skalmierzyce, Polonia Kępno, TP Ostrovia 1909 i Victoria Ostrzeszów.

Pierwsza kolejka sezonu 2020/21 zostanie rozegrana w sobotę 1 sierpnia. Sześć spośród ośmiu naszych drużyn zagra na inaugurację na własnych boiskach. Tylko Odolanovia Odolanów i Polonia Kępno zmierzą się z rywalami na wyjeździe.

CZYTAJ: LKS Gołuchów jednak bez licencji na grę w III lidze!

Derby Ostrowa Wielkopolskiego zaplanowano na 11. kolejkę, która ma zostać rozegrana w sobotę 3 października. Wtedy TP Ostrovia 1909 podejmie u siebie Centrę Ostrów Wielkopolski.

Runda jesienna zakończy się prawdopodobnie 19. kolejką rozegraną 28 listopada. „Dwie ostatnie kolejki pierwszej części rozgrywek mają odbyć się wiosną, choć Wydział Gier i Ewidencji zastrzega możliwość przeniesienia ich na grudzień w przypadku korzystnych warunków atmosferycznych. Ewentualne kolejki „awansem” mogą odbyć się 5/6 i 12/13 grudnia. Decyzje w tej kwestii zapadną najpóźniej na początku listopada” – czytamy na stronie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Po zakończeniu pierwszej rundy rozgrywek, zespoły zostaną podzielone na dwie grupy, co będzie przypominać podział z Lotto Ekstraklasy. Pierwszych osiem zespołów powalczy o mistrzostwo IV ligi oraz awans rozgrywając między sobą mecz i rewanż. Pozostałe 14 drużyn będzie rywalizować o utrzymanie. „Ponownie zagrają one jednorundowo (13 spotkań), a układ spotkań zostanie określony według schematu uzależnionego od pozycji po pierwszej rundzie, który zostanie przedstawiony w terminie późniejszym” – informuje związek.

CZYTAJ: Mateusz Ponitka: bardzo chciałbym zagrać w Ostrowie… [WIDEO]

Terminarz 1. kolejki wielkopolskiej IV ligi w sezonie 2020/21:

 • Iskra Szydłowo – Polonia Kępno
 • OTPS Winogrady Poznań – Kotwica Kórnik
 • Obra 1912 Kościan – Odolanovia Odolanów
 • LKS Gołuchów – Warta Międzychód
 • Centra 1946 Ostrów Wlkp. – GKS Dopiewo
 • Warta II Poznań SA – Olimpia Koło
 • Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. – Lubuszanin Trzcianka
 • KKS 1925 II Kalisz – Tarnovia Tarnowo Podgórne
 • Pogoń Nowe Skalmierzyce – Wilki Wilczyn
 • Victoria Ostrzeszów – Pinsel-Peter Krobianka Krobia
 • Victoria Września – Polonia 1912 Leszno

SPRAWDŹ PEŁEN TERMINARZ WIELKOPOLSKIEJ IV LIGI W RUNDZIE JESIENNEJ

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick