DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Znamy terminarz na sezon 2021/22. Sprawdź, kiedy ruszą rozgrywki

Choć kurz po sezonie 2020/21 jeszcze nie opadł, bo trwają baraże o utrzymanie i awans do niższych lig, Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podał już terminarz na kolejne rozgrywki. Wynika z niego, że przerwa międzysezonowa będzie niezwykle krótka. kluby IV-ligowe wrócą do walki o punkty już na przełomie lipca i sierpnia. To oznacza, że wkrótce rozpoczną się mecze sparingowe w ramach okresu przygotowawczego.

„Po czasowym powiększeniu lig spowodowanym decyzjami związanymi z pandemią, większość rozgrywek powróci do tradycyjnego formatu. Wyjątkiem pozostaje IV liga, w której proces schodzenia do nominalnej liczby uczestników został rozłożony na dwa sezony. Tym samym w najbliższych rozgrywkach wystartuje w niej jeszcze 20 drużyn, po czym po sezonie 2021/22 liczba ta zostanie zmniejszona do 18 zespołów” – czytamy w komunikacie związku.

WZPN tak rozplanował najbliższy sezon na tym szczeblu rozgrywek, że wszystkie kolejki mają zostać rozegrane w weekendy i terminy świąteczne (11 listopada, 3 maja i 16 czerwca).

Red Box V liga i Red Box Klasa Okręgowa będą złożone z grup po 16 zespołów. Runda jesienna na tych szczeblach zakończy się 28 listopada. „Red Box V liga grać będzie w kolejne weekendy i zakończy sezon 26 czerwca” – informuje związek.

W ramach rywalizacji o Puchar Polski zaplanowano 8 terminów, w których zostaną rozegrane mecze. Jesienią rywalizacja będzie się toczyć na etapie strefowym, a wiosną – wojewódzkim. „W tym pierwszym jesienią zagrają zespoły od V ligi w dół. W przypadku drużyn z Klas A oraz B udział nie jest obowiązkowy, następuje na podstawie zgłoszeń. Stąd po ich weryfikacji znany będzie ostateczny format i liczba rund w poszczególnych strefach” – czytamy dalej w komunikacie WZPN-u.

Kiedy ruszą rozgrywki VI ligi i niższych klas?

Runda jesienna
IV liga
– 1. kolejka (31 lipca – 1 sierpnia)
V liga – 1. kolejka (21-22 sierpnia)
Klasa okręgowa – 1. kolejka (21-22 sierpnia)
Klasa A – 1. kolejka (28-29 sierpnia)
Klasa B – 1. kolejka (28-29 sierpnia)
Puchar Polski – 1/128 finału strefowego (14-15 sierpnia)

Runda wiosenna
IV liga
– 20. kolejka (5-6 marca)
V liga – 16. kolejka (19-20 marca)
Klasa okręgowa – 16. kolejka (19-20 marca)
Klasa A – 14. kolejka (2-3 kwietnia)
Klasa B – kolejka (RW) (2-3 kwietnia)
Puchar Polski – 1/16 finału (30 marca)

SZCZEGÓŁOWY TERMINARZ Z DATAMI WSZYSTKICH KOLEJEK ZNAJDZIESZ POD TYM LINKIEM

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował natomiast terminarz m.in. dla eWinner 2. Ligi. Rozgrywki na tym szczeblu także ruszą w weekend 31 lipca – 1 sierpnia. KKS Kalisz na inaugurację zagra na własnym stadionie z Olimpią Elbląg.Następnie podejmie u siebie Wigry Suwałki, by w trzeciej kolejce pojechać do Ostródy na mecz z Sokołem.

Runda jesienna eWinner 2. Ligi zakończy się po 20. kolejce zaplanowanej na weekend 4-5 grudnia. Runda wiosenna rozpocznie się w weekend 26-27 lutego. Koniec sezonu przewidziano na 21-22 maja. Na zakończenie sezonu zasadniczego KKS Kalisz podejmie u siebie Chojniczankę Chojnice.

SZCZEGÓŁOWY TERMINARZ Z ROZPISANYMI KOLEJKAMI EWINNER 2. LIGI ZNAJDZIESZ POD TYM LINKIEM

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz