DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Znamy projekty, które powalczą o realizację. Trwa III edycja budżetu obywatelskiego w Ostrzeszowie

Znamy listę projektów, które zakwalifikowały się do III edycji budżetu obywatelskiego w Ostrzeszowie.

Fot. MiG Ostrzeszów

Do III edycji budżetu obywatelskiego zakwalifikowało się 27 projektów. Teraz wnioskodawcy mają czas na „kampanię” i walkę o głosy mieszkańców. Mieszkańcy będą mogli głosować już od 10 września na jeden z projektów w kategorii dużych inwestycji, małych inwestycji oraz pozostałych. Miasto i Gmina Ostrzeszów na realizację zwycięskich projektów przeznaczy łącznie pół miliona złotych. – Na duże inwestycje przeznaczymy 400 tysięcy złotych, czyli po 200 tysięcy na dwa projekty. Na małe inwestycje zabezpieczono 70 tysięcy – po 35 tysięcy na jeden projekt, a na pozostałe 40 tysięcy – po 20 tysięcy na inwestycję – wyjaśnia Aneta Pawlarczyk-Świtoń, inspektor zespołu ds. promocji i komunikacji społecznej w Urzędzie Miejskim w Ostrzeszowie.

Budżet obywatelski odbywa się w Ostrzeszowie po raz trzeci i widać, że cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Mieszkańcy Ostrzeszowa coraz bardziej angażują się w budżet obywatelski i proponują swoje projekty, jak poprawić bezpieczeństwo w mieście, uatrakcyjnić spędzanie wolnego czasu lub zadbać o edukację w różnych dziedzinach. – Tym razem mamy więcej projektów, niż w zeszłym roku. Cieszy mnie też to, że są to całkowicie nowe pomysły. Pojawiły się nowe obszary, w których nasi mieszkańcy dostrzegają potrzeby – mówi Patryk Jędrowiak, burmistrz Ostrzeszowa.

Wyniki III edycji OBO mieszkańcy Ostrzeszowa poznają pod koniec października. A pełną listę projektów i ich szczegóły można zobaczyć na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Ostrzeszów, klikając w zakładkę budżet obywatelski.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz