Znamy Ostrowianina Roku 2018!

16
W piątkowy wieczór odbyła się gala plebiscytu Ostrowianin Roku 2018. Nominowani ostrowianie stanęli na deskach Ostrowskiego Centrum Kultury. Spośród wielu ciekawych osobowości naszego miasta, wyłoniono tego, który zdaniem głosujących najbardziej zasłużył na tytuł. Ostrowianinem Roku 2018 został Benedykt Kunicki – główny organizator i pomysłodawca Jimiway Blues Festival, wielki propagator bluesa.

Nominowani zostali podzieleni na poszczególne kategorie. W kategorii Wydarzenie Sportowe statuetka „powędrowała” do Piotra Kuźmy, trenera kadry narodowej w „J.K.As Poland Karate Shotokan”. Wydarzeniem Kulturalnym poprzedniego roku było otwarcie nowoczesnej Mediateki. Wydarzeniem gospodarczym, według głosujących, był projekt dietetyczny Dariusza Szukały. Społecznym wydarzeniem okazało się być powstanie grupy poszukiwawczo-ratowniczej „Szukamy i ratujemy”.

Młody talent minionego roku przypadł Piotrowi Zuchowskiemu – muzykowi, pianiście oraz studentowi Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Ostrowianinem Roku 2018 został Benedykt Kunicki – główny organizator i pomysłodawca Jimiway Blues Festival, wielki propagator bluesa.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

16 KOMENTARZE

 1. Kogo było więcej na sali OCK-u nominowanych czy publiczności? I kogo jeszcze oprócz samych typowanych to interesuje?

  • To jest już przesada. Prezydencja tylko się przyyula. A gdzie dobrze płatne miejsca pracy w Ostrowie żeby młodzi chcieli tutaj mieszkać.

  • Generale, miejsca pracy czekają. Tyle że trzeba należeć do grona miłośników królowej. Proste?

 2. Nie wiem po co w nazwie w tym nazwie tego plebiscytu jest słowo „roku” i wskazanie na konkretny. Może czas się dostosować do nazwy i wybierać osoby, które zrobiły coś w DANYM roku, a nie nagradzać za cały życiorys (oczywiście szanuję dokonania, ale czy o to chodzi)? To tak jakby sportowcem roku 2019 miał zostać Zbigniew Boniek, albo Adam Małysz.

  • Tyle, że ani Boniek ani Małysz już nie są czynnymi sportowcami, a Benek szykuje kolejny festiwal. To taka drobna różnica o myślący inaczej.

  • OK, ale czy festiwal w 2018 roku był jakiś szczególny, czy jednak jest to „nagroda” za całokształt? Jednak nie zrozumiał Pan o co mi chodzi.

  • Każdy z festiwali Benka jest wyjątkowy, było już kilka nominacji. Teraz zdecydowali mieszkańcy. To raczej Pan się czepia, podając kompletnie nie trafione przykłady, panie myślący inaczej.

 3. Trzymałam kciuki za Państwa Trzcińskich. Niestety przykro mi. My wszyscy miłośnicy zwierząt tak wiemy że Pan w pełni poświęca się zwierzętom bezdomnym. Więc wielki ukłon za wszystko co Pan robi. I tak trzymać 🙂

  • Nie ma się co dziwić! Poziom identyczny jak Międzynarodowy Festiwal Reggae na deskach

  • Nie można było wykupić setek starych numerów Ostrowskiej za symboliczną kwotę tylko trzeba było wysyłać nie tanie smski. No to i liczba głosów mniejsza

 4. Ciekawe czy do publicznej wiadomości podadzą całkowite koszty tej, gali’ ile dostali z miasta a ile wydali i ile zostało? Bo atrakcji była cała masa

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick