DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Znamy gwiazdy MajOSTaszków 2024

Największa impreza muzyczna w Ostrowie Wielkopolskim już za kilka tygodni. Tegoroczne MajOSTaszki również będą stały pod znakiem dwóch koncertów gwiazd. Władze miasta właśnie uchyliły rąbka tajemnicy.

MajOSTaszki to największa impreza plenerowa w mieście, która gromadzi co roku tysiące osób z powiatu ostrowskiego i sąsiednich gmin. Na Piaskach bawią się młodsi i starsi, a magnesem za każdym razem są gwiazdy muzyki popularnej. W 2024 roku do Ostrowa Wielkopolskiego przyjadą przedstawiciele młodego pokolenia: Sara James i Dawid Kwiatkowski.

Sara James to urodzona w 2008 roku w Słubicach polska wokalistka, która zasłynęła m.in. takimi piosenkami, jak „My Wave”, który tylko na YouTubie obejrzano ponad milion razy. Nagrała też razem z Igorem Herbutem i Jabłonkami „Jabłonki. Tylko mnie poproś do tańca”, który odtworzono ponad dwa miliony razy.

W 2021 roku wygrała The Voice Kids walcząc o zwycięstwo w drużynie Tomsona i Barona. Rok później zaśpiewała jako gość specjalny w trakcie widowiska TVP „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!”.

Natomiast Dawid Kwiatkowski to już postać o znacznie bardziej ugruntowanej renomie na polskim rynku muzycznym. Pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego wokalista debiutancki singiel „Biegnijmy” wydał w 2013 roku. Wśród największych przebojów tego artysty są m.in.: „Idziesz ze mną” i „Café de Paris”.

Zdobył kilkanaście nagród i nominacji w tym pięciokrotnie wygrał Nickelodeon Kids’ Choice Awards w kategorii „Ulubiona polska gwiazda” oraz MTV Europe Music Awards. Otrzymał też tytuły JOY Influencer Roku.

Opróc Sary James i Dawida Kwiatkowskiego wystąpią też m.in. Jacek MEZO Mejer i lokalne zespoły: Experiment, Parter.

Na razie nie jest znany szczegółowy harmonogram MajOSTaszków. Znana jest natomiast data wydarzenia: 18-19 maja 2024.

5 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • R
  Robert

  środa, 17 kwietnia, 2024

  Nie mniej popularną muzykę (rockową) można usłyszeć na Ostrów Rock Festival, również na Piaskach. Impreza z roku na rok przyciąga coraz większą publiczność. Na Ostrów Rock Festival przyjeżdżają rockowe gwiazdy z całego świata, w tym roku będą to zespoły z USA, Szwecji, Niemiec, Kanady, Islandii, Izraela, Wielkiej Brytanii i Polski. Festiwal odbywa się zawsze w połowie wakacji (w tym roku w dniach 27-28 lipca 2024), a na widowni pojawiają się ludzie z całej Europy! Organizatorem jest ostrowskie Stowarzyszenie „Ostrowskie Progi”. Ostrowski festiwal jest ciekawą alternatywą dla największych i najbardziej znanych festiwali rockowych w Polsce, a miejsce Festiwalu, formuła, jego położenie, klimat i sceneria, pozwalają uważać Ostrów Rock Festival za niezwykle atrakcyjny i oryginalny, nie tylko muzycznie.
  Ostrowska impreza na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń rockowych i prog rockowych w Polsce. Ostrów Rock Festival zdobywa uznanie również poza granicami Polski, przybywający fani z całej Europy, a nawet Świata, to potwierdzają.
  Zapraszamy! https://www.facebook.com/ostrowprogmetalrockfestival
  http://www.ostrowrockfestival.pl

  Odpowiedz
 • R
  Robert

  środa, 17 kwietnia, 2024

  gratuluję usunięcia komentarza o Ostrów Rock Festival, śmiech. Niby portal wspierający ostrowskie inicjatywy kulturalne, a usuwa komentarze będące zaproszeniem na imprezy kulturalne w mieście.

  Odpowiedz
  • RW
   redakcja wlkp24.info

   czwartek, 18 kwietnia, 2024

   Nie, proszę Pana. Pana komentarz nie został usunięty. Może go Pan znaleźć powyżej. Oczekiwał na akceptację.

   Wyjaśniamy, aby nie musiał Pan w przyszłości dorabiać kolejnych niestworzonych historii.

   Zawsze chętnie informujemy o wydarzeniach, które dzieją się w Ostrowie Wielkopolskim i sąsiednich powiatach. Wystarczy się z nami skontaktować np. mailowo i poinformować o przygotowywanym przez siebie wydarzeniu pisząc na redakcja[małpa]wlkp24.info.

   Czekamy zarówno na maile od Pana, jak i od organizatorów innych wydarzeń kulturalnych czy sportowych.

   Miłego dnia,
   redakcja wlkp24.info

   Odpowiedz
   • R
    Robert

    czwartek, 18 kwietnia, 2024

    Dziwny system, że komentarz się pojawia, następnie znika do moderacji… ale OK, jeśli Was uraziłem to przepraszam. Moja „dorobiona historia” pewnie dlatego się ze mnie wylała, ponieważ większość tzw „ostrowskich” portali nie jest zainteresowana aby mówić i pisać o oddolnych inicjatywach kulturalnych, muzycznych, nawet o takich, które na przestrzeni lat doszły do poziomu znacznie przewyższającego inne znane od lat imprezy miejskie. Nie docenia się działań i wydarzeń organizowanych przez rdzennych ostrowian, pasjonatów, nie zauważa się ile dobrego dla promocji miasta imprezy takie jak Ostrów Rock Festival czynią. Dziękuję za deklarację wsparcia, materiały nt festiwalu, będącego obecnie bardziej znanego poza Ostrowem jak w samym mieście – Ostrów Rock Festival, niebawem prześlę na maila. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
 • M
  Maciek

  środa, 17 kwietnia, 2024

  Ale bieda, brakuje tylko Libera. Za te podatki co ściągają z mieszkańców to powinni się bardziej postarać.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz