Znamy finałową siódemkę festiwalu filmowego Grand Prix Komeda!

0
Siedem filmów zakwalifikowało się do konkursu na najlepszą muzykę w polskim filmie fabularnym. Zostanie on rozstrzygnięty podczas 10. już edycji Grand Prix Komeda. Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie Wielkopolskim. Doroczne święto kina odbędzie się pod koniec sierpnia, a przyjadą na niego znani kompozytorzy, aktorzy oraz reżyserzy. Rozbrzmi też muzyka za sprawą koncertów Jana Młynarskiego, projektu Krzysztofa Majchrzaka i formacji EABS.

Nieodzowną częścią festiwalu filmowego w Ostrowie Wielkopolskim, już od drugiej edycji, jest konkurs Grand Prix Komeda. Oceniana jest w nim muzyka w zakwalifikowanych do rywalizacji polskich filmach fabularnych. W tym roku finałową siódemkę stanowią: „Moje wspaniałe życie”, reż. Łukasz Grzegorzek, muz. Piotr Waglewski Emade, „Szarlatan” – reż. Agnieszka Holland, muz. Antoni Komasa Łazarkiewicz, Mary Komasa, „Miasto”, reż. Marcin Sauter, muz. Jerzy Rogiewicz, „Mistrz”, reż. Maciej Barczewski, muz. Bartosz Chajdecki, „Amatorzy”, reż. Iwona Siekierzyńska, muz. Marzena Majcher, „Magnezja”, reż. Maciej Bochniak, muz. Jan A. P. Kaczmarek, „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, reż. Mateusz Rakowicz, muz. Smolik.

Te wszystkie filmy zobaczymy w Ostrowskim Centrum Kultury, a oceniać muzykę będzie jury w składzie: Ewa Błaszczyk, Kinga Dębska, „Jimek”, Tomasz Lach, Jan Kanty Pawluśkiewicz i Paweł Mykietyn – mówi dyrektor artystyczny festiwalu Łukasz Maciejewski.

Podczas festiwalu, prócz nagrody Grand Prix Komeda, zostanie też przyznana Nagroda za Całokształt Twórczości. W tym roku zostanie ona wręczona Andrzejowi Korzyńskiemu.

Konkursowym obrazom będą też towarzyszyć spotkania. Do Ostrowa Wielkopolskiego przyjadą wszyscy kompozytorzy muzyki, która rozbrzmi w filmach konkursowych. Prócz nich będą też gościć w Ostrowie aktorzy czy reżyserzy. Będą też spotkania autorskie i koncerty.

Proponujemy Państwu dwie premiery muzyczne. Na inaugurację festiwalu projekt Krzysztofa Majchrzaka, znakomitego aktora, ale i również muzyka, który na potrzeby naszego festiwalu premierowo opracowuje projekt, misterium w zasadzie, oparte o muzykę Komedy, ale sięga do korzeni baroku. Druga premiera to „Śpiewnik Komedy” w opracowaniu Jana Młynarskiego i znakomitych muzyków i wokalistów. Na ścieżce spotkań muzycznych spotkacie formację, którą widzieliście już na festiwalu – to zespół EABS – mówi dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury Maria Szeląg.

Publiczność będzie mogła też liczyć na pokazy specjalne. W tej sekcji chociażby „Zabij to i wyjedź z tego miasta” w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego. Nie zabraknie też akcentów, związanych z patronem festiwalu.

Organizatorem festiwalu filmowego Grand Prix Komeda jest Ostrowskie Centrum Kultury. Wydarzenie odbywać się będzie m.in. w sali OCK, Forum Synagoga i przestrzeni miejskiej.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick