Znamy datę otwarcia nowej bazy LPR w Michałkowie

0
Fot. Adam Majewski
Poznaliśmy termin otwarcia nowe bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim. Długowyczekiwana baza z prawdziwego zdarzenia ma zostać oficjalnie przekazana w piątek 16 listopada.

W piątek o godz. 13.00 na lotnisku w Michałkowie odbędzie się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej stałej bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego. – Utworzenie na lotnisku Michałków bazy LPR stanowi na mapie ratownictwa medycznego niezbędne wypełnienie luki, jaka istniała w południowej Wielkopolsce pod względem lotnisk umożliwiających szybki dostęp mieszkańcom tej części regionu do pomocy medycznej w przypadku nagłych zdarzeń – zaznacza Marszałek Marek Woźniak, inicjator utworzenia bazy.

W ramach wartej 7,9 mln zł inwestycji powstał nie tylko budynek, ale także niezbędna i nowoczesna infrastruktura, a więc hangar, stacja paliw i przesuwnica pod śmigłowiec. Ok. 2,6 mln zł to wkład 94 gmin i powiatów z terenu południowej i wschodniej Wielkopolski, a kolejne ok. 5,3 mln zł zostało wyłożonych z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Budowa trwała od 2016 do 2018 roku.

Na lądowisku w Michałkowie dyżury będą pełnić załogi śmigłowca ratunkowego, składające się z pilota, ratownika medycznego lub pielęgniarza oraz lekarza.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick