Znamy datę barażu o PGNiG Superligę. Lepiej późno niż wcale? [WIDEO]

17
Związek Piłki Ręcznej w Polsce w końcu podjął ostateczną i oficjalną decyzję odnośnie barażu o PGNiG Superligę. KPR Ostrovia zmierzy się z KPR Legionowo 27 czerwca o godz. 17:00 w Łodzi, czyli za siedem dni, nieco ponad dwa miesiące przed rozpoczęciem nowego sezonu. - Oczywiście, że za późno podjęto decyzję. Mamy koniec czerwca. Różne scenariusze mogą być tego spotkania. Zakładając ten optymistycznym, że go wygramy, to zostaje nam miesiąc na zorganizowanie budżetu i zespołu superligowego - mówi trener KPR Ostrovia Rafał Stempniak.

W tym momencie chciałoby się zadać pytanie – czy ten baraż ma jeszcze sens? Z jednej strony KPR Legionowo, klub doświadczony, który ma już za sobą występy w Superlidze i który chce do niej wrócić. Z drugiej młody, nieopierzony zespół KPR Ostrovia, na który nikt nie stawiał, a który cały czas udowadnia, że potrafi grać w handball na najwyższym poziomie.

Jedno jest pewne, bez względu na wynik barażu, zwycięzca będzie miał bardzo ciężkie życie w roli beniaminka. PGNiG Superliga planuje wystartować z nowym sezonem w połowie września, czyli za trzy miesiące. Większość zespołów poczyniła już transfery, a na rynku solidnych graczy jest coraz mniej. – Żaden scenariusz nie jest dobry. Z jednej strony ja sobie nie wyobrażam, żebyśmy nie zagrali w Superlidze, wygrywając ten baraż. Nie po to tak dzielnie walczyliśmy i ciężko pracowaliśmy przez cały sezon. A z drugiej strony, ciężko mi sobie wyobrazić, żebyśmy tym zespołem, który teraz mamy zdołali coś ugrać w Superlidze. To są naprawdę świetni chłopcy, ale patrząc na ich doświadczenie i warunki fizyczne, będzie to bardzo trudne – dodaje Rafał Stempniak, który za chwilę dodaje – Ile lat ta Ostrovia czeka na to? Wyszkoliliśmy reprezentantów Polski, medalistów mistrzostw świata, a nie możemy zagrać w tej najwyższej klasie rozgrywkowej. I tutaj należy postawić kropkę, bo to pytanie, które pozostaje bez odpowiedzi od kilkunastu lat.

Jedno jest pewne – sobotni mecz w Łodzi, będzie najważniejszym w bardzo długiej historii KPR Ostrovia. Jeszcze nigdy ostrowscy szczypiorniści nie byli tak blisko awansu do ekstraklasy, który byłby wydarzeniem bez precedensu. Żaden zespół z Ostrowa Wielkopolskiego nigdy nie grał o tak wysokie cele, złożony z samych wychowanków. To tylko potwierdzenie tego, że w klubie od lat wykonuje się doskonałą pracę z młodzieżą. I szkoda, byłoby to zmarnować, tym bardziej że taka szansa szybko może się nie powtórzyć.

Zwycięstwo w tym spotkaniu nie gwarantuje jeszcze gry w Superlidze. KPR Ostrovia wcześniej musi spełnić wszystkie wymogi licencyjne, a najtrudniejszym do spełnienia będzie na pewno zbudowanie budżetu w wysokości minimum 2 miliony złotych. Urząd Miejski trzyma jednak kciuki za ostrowską młodzież, deklarując pomoc. Na pewno w przypadku awansu, Ostrovia będzie mogła pochwalić się jednym z najnowocześniejszych i najładniejszych obiektów sportowych – Areną Ostrów, która ma zostać oddana do użytku we wrześnie tego roku.

Faworytem łódzkiego barażu pozostaje rywal Ostrovii, czyli KPR Legionowo. Do tej sytuacji ostrowscy szczypiorniści jednak przywykli. Przez cały miniony sezon nikt nie stawiał na biało-czerwonych, którzy mimo wszystko byli najrówniej grającym zespołem grupy B I ligi, którą wygrali. Nie mamy nic przeciwko, żeby w następną sobotę „underdog” znów zaskoczył handballową Polskę!

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

17 KOMENTARZE

 1. 21

  NIE WYOBRAŻAM SOBIE ŻEBY TV PROART NIE POKAZAŁA TEGO MECZU!! To musi BYĆ NA ŻYWO W TV! MECZ JEDEN NA STULECIA!!! DO BOJU KPR!

 2. 18

  Czy tv proart i wlkp przeprowadza transmisje z tego meczu!????? Nie wyobrażam sobie innego scenariusza!! Ten mecz chce zobaczyć cały ostrow i pol handballowej polski!!! MUSI BYĆ NA ŻYWO W TV PROART!!!

 3. 13

  Mam nadzieje ze będzie transmisja i TV proart nie da w zamian jakiegoś badziewia!! Wydarzenie bez precedensu w ostrowie! Zespół złożony z samych wychowanków!! TO MUSI BYĆ NA ŻYWO! CHCEMY TO OGLĄDAĆ! DO BOJU KPR PO SUPERLIGE!!

 4. 8
  5

  Czyli co, awansować do Superligi składem, którym bez gruntownej przebudowy trenerzy nie wyobrażają sobie gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Trzeba docenić szczerość!?

 5. 8
  11

  awansujemy a pozniej jakos to bedzie czyli bedziemy przegrywac 40 z vive, i 20 z pozostalymi , ale bedziemy w superlidze ,dramat i pustoglowie po ostrowsku, a kase na lige da proboszcz ,znany wszystkim ministantom biskup z kalisza i senator w rurkach , smiech na sali

  • 6
   5

   Śmiechem to jesteś ty ciasny Sebastianie! Boli cie widze pupka po ostatnim razie u ojca. Będzie Superliga i to cie goli gorzyczaninie! TYLKO KPR !!!

 6. 6
  5

  Edek ty nie jesteś mokry, ty jesteś pusty jak bębenek kalego, zapewne będziesz pierwszy zwalniał trenerów i krzyczał po co ten awans jak w 1 rundzie nic nie wygrają, a mecze będą przegrywać 20, więc przestań się ośmieszać kibicu sukcesu tylko włącz myślenie

  • 5
   4

   Ty jesteś pusty jak suporex, Wielki starteg mongolski się odezwał, zapraszam na trening będziesz chłopakom buty czyścił. Nic w życiu to ty nie wygrałeś poza swoją osobista tragedia. Boli boli ze będzie Superliga 🙂 PSY SZCZEKAJĄ KARAWNA JEDZIE DALEJ CIASNY SEBASTIANIE!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick