Znakomity wynik Rozuma. Został wicemistrzem świata

0
Pochodzący z Krotoszyna sumoka Aron Rozum wywalczył tytuł wicemistrza świata. Światowy championat odbywał się w trakcie minionego weekendu na Tajwanie. - Jestem ogromnie szczęśliwy - mówi nam srebrny medalista.

Do tej pory Aron Rozum rywalizował w kategorii do 85 kilogramów. No i w tej kategorii wywalczył do tej pory trzy medale w seniorskich mistrzostwach świata. To był jeden srebrny medal i dwa brązowe.

Teraz na Tajwanie zawodnik z Krotoszyna wystartował w nowej kategorii, do 115 kilogramów. No i Aron Rozum spisał się świetnie. Sięgnął po drugi w karierze tytuł wicemistrza świata. W wielkim finale był nieco gorszy od reprezentanta Mongolii. Wcześniej jednak pokonał medalistów mistrzostw świata i Europy. – Aron miał bardzo trudną drabinkę w trakcie mistrzostw. Trafił na świetnych zawodników, ale spisał się wybornie. Pokonywał kolejno Rosjanina, Amerykanina i Bułgara. To znakomity wynik – podkreśla Dariusz Rozum, szef polskiego związku. Sam zawodnik dodaje: – Jestem ogromnie szczęśliwy. W walce finałowej zabrakło mi trochę szczęścia – mówi Aron Rozum.

Już w piątek o godzinie 18.00 na antenie Telewizji Proart premiera kolejnego wydania programu Okolice Sportu. Gośćmi będą: Dariusz Rozum i Aron Rozum. Zachęcamy do oglądania.

Walki z udziałem Arona Rozuma można zobaczyć w linku poniżej:

Czas walk:

1,39,54 sek. – walka numer 1

1,46,26 sek. – walka numer 2

6,43,20 sek. – walka numer 3

6,48,20 sek. – walka finałowa

8,39,40 sek. – dekoracja

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick