DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Żmijewski, Kożuchowska, Stalińska i Zamachowski. Spotkaj aktorów podczas 13. Grand Prix Komeda

Przed miłośnikami teatru i kina spotkania z wybitnymi aktorkami i aktorami podczas 13. Festiwalu Grand Prix Komeda.

To będzie prawdziwa gratka dla fanów kina. Do Ostrowa Wielkopolskiego przyjadą największe gwiazdy polskiego teatru i kinematografii, a wśród nich wybitni aktorzy. Podczas 13. Grand Prix Komeda będzie można spotkać się z Małgorzatą Kożuchowską, Dorotą Stalińską, Zbigniewem Zamachowskim i Arturem Żmijewskim.

Spotkanie z Dorotą Stalińską i Małgorzatą Kożuchowską

W czwartek, 13 czerwca, z publicznością spotka się Dorota Stalińska. Aktorka zagrała bowiem w etiudzie w reżyserii Nataszy Parzymies. Obraz „Moje stare” z muzyką jurora naszego festiwalu sprzed kilku lat – Ralpha Kaminskiego, zostanie wyświetlony jako pokaz specjalny. Film opowiada o skomplikowanej relacji uczuciowej dwóch dojrzałych kobiet, a wybitne kreacje w „Moich starych” stworzyły Dorota Pomykała i gościni 13. Grand Prix Komeda – Dorota Stalińska.

Zarówno Dorotę Stalińską, jak i Małgorzatę Kożuchowską (niegdyś jurorkę naszego festiwalu) zobaczymy przed seansem „Chłopów” w reż. DK Welchman i Hugh Welchmana.

Film, do którego muzykę skomponował LU.C. Łukasz Rostkowski, bierze udział w konkursie Grand Prix Komeda na Najlepszą Muzykę w Polskim Filmie Fabularnym. Dorota Stalińska i Małgorzata Kożuchowska opowiedzą o kulisach powstawania obrazu i swoich w nim kreacjach: Jagustynki, którą gra Stalińska, i Organiściny, w rolę której wciela się Kożuchowska.

W spotkaniu wezmą także udział: autor muzyki Łukasz L.U.C. Rostkowski, który już dwukrotnie gościł z koncertami na ostrowskim festiwalu filmowym, oraz aktor Szymon Kukla, grający w filmie „Chłopi”. Spotkanie z nimi odbędzie się piątego dnia festiwalu – w piątek, 14 czerwca, w Ostrowskim Centrum Kultury, przed seansem filmu, a poprowadzi je dyrektor artystyczny Grand Prix Komeda Łukasz Maciejewski.

– Jesteśmy szczęśliwi, że dwie aktorskie ikony polskiego kina, reprezentantki dwóch pokoleń, Dorota Stalińska i Małgorzata Kożuchowska, pojawią się w tym roku na naszym festiwalu. To najlepiej świadczy o rozpoznawalności i coraz większym znaczeniu Grand Prix Komeda w Polsce – mówi Łukasz Maciejewski, dyrektor artystyczny Grand Prix Komeda.

Film „Chłopi” nie zaistnieje tylko na srebrnym ekranie. Pierwszego dnia festiwalu – w poniedziałek, 10 czerwca – zostanie bowiem otwarta wystawa dotycząca tego filmu.

– Wystawa jest nie lada gratką nie tylko dla widzów filmu „Chłopi”, ale również dla entuzjastów sztuk wizualnych, w tym wypadku malarstwa. Kadry z filmu, które przyjmują formę malarskich stopklatek, przywołują na myśl obrazy znanych mistrzów – mówi Maria Szeląg, dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury, organizatora festiwalu.

Spotkanie ze Zbigniewem Zamachowskim i Arturem Żmijewskim

Artur Żmijewski spotka się z uczestnikami festiwalu już pierwszego dnia. Dotrze z filmem „Sami swoi. Początek”, który wyreżyserował. Z festiwalową publicznością spotka się pierwszego dnia Grand Prix Komeda.

Projekcja odbędzie się również tego samego dnia w Ostrowskim Centrum Kultury. Po pokazie odbędzie się rozmowa z gośćmi, którzy wystąpili w filmie. Wśród nich będą – oprócz Artura Żmijewskiego – Zbigniew Zamachowski i Karol Dziuba.

11 czerwca odbędzie się w Ostrowskim Centrum Kultury recital Zbigniewa Zamachowskiego. Na fortepianie zagra Roman Hudaszek. Uwaga: ze względu na duże zainteresowanie recital przeniesiono do OCK-u z Forum Synagoga.

13. Festiwal Grand Prix Komeda potrwa od 10 do 15 czerwca 2024 roku. Organizatorem wydarzenia jest Ostrowskie Centrum Kultury i Miasto Ostrów Wielkopolski. Portal wlkp24.info i Telewizja Proart objęły festiwal patronatem medialnym.

ZOBACZ KALENDARZ WYDARZEŃ

1 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • I
    Izabela

    środa, 22 maja, 2024

    Recital Zbigniewa Zamachowskiego odbędzie się w Ostrowskim Centrum Kultury

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz