DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Zmieni się status wolontariusza, czyli nowe porządki w schronisku pod Ostrowem

Trwa rozbudowa Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim, ale równocześnie przeprowadzana jest zmiana organizacji pracy na terenie tego obiektu. Zarządzanie nim przejęła spółka miejska CKR Zieleń i Rekreacja, której pracownicy wprowadzają nowe porządki.

Jedna ze zmian ma dotyczyć wolontariatu, który jest ważną częścią codziennego funkcjonowania schroniska. To właśnie osoby bezinteresownie pomagające w pracy przy psach i kotach często wykonują bardzo ważne zadania, na które zabrakłoby czasu etatowym pracownikom przytuliska. Władze spółki zdecydowały się jednak wprowadzić kilka korekt w ich działalności.

– Status wolontariusza uzyska dla nas osoba, który przyjdzie wyprowadzić zwierzęta na spacer, ale też osoba, która bardziej uczestniczy w życiu schroniska. To znaczy jeździ z nami na różnego rodzaju wydarzenia, pomaga w adopcjach, prowadzeniu sctrony internetowej czy w robieniu zdjęć – wyjaśnia Wojciech Białas.

Część osób uzyska też status spacerowicza. Już teraz można przyjść do schroniska i zarejestrować się w tym celu. – Może to być spacerowicz okazjonalny, który wymaga każdorazowej rejestracji albo spacerowicz stały, który uzyskuje numer i w tym momencie ta rejestracja jest bardzo skrócona – dodaje.

W schronisku pracuje 8 osób, ale prezes Wojciech Białas zapowiada, że liczba zatrudnionych zostanie zwiększona. Schronisko po rozbudowie będzie miało do dyspozycji budynek o powierzchni 700 m² oraz dwa szpitale (dla kotów i psów). Poszukiwania osób z wykształceniem kierunkowym już się zakończyło.

Więcej na temat nowości w schronisku znajdziesz w materiale wideo.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz