Zmiany w parku, rozkopana Aleja Powstańców… Trwa rewitalizacja Krotoszyna

0
Setki nowych nasadzeń w krotoszyńskim parku, ale i duże plany na rewitalizację centrum. To miasto południowej Wielkopolski już od długiego czasu inwestuje w ożywienie zaniedbanych terenów. Wszystko zaczęło się od rewitalizacji rynku, przyszedł czas na park i Aleję Powstańców Wielkopolskich, w kolejce czeka też krotoszyńskie Błonie. Prace pochłoną potężne kwoty pieniędzy.

Sporo cierpliwości muszą wykazać kierowcy poruszający się po Alei Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie. Ta jedna z najstarszych ulic miasta przechodzi właśnie rewitalizację. Będzie nowa nawierzchnia, oświetlenie, nasadzenia drzew. Teren znów ma tętnić życiem. Trwa jednak przebudowa podziemnych instalacji, co sprawia, że ulica jest po prostu rozkopana. – Koszt rewitalizacji Alei to około 10 milionów złotych. W tą kwotę wchodzi modernizacja wszystkiego co pod ziemią i nad ziemią – mówi Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

Zmiany zaszły też w krotoszyńskim Parku Miejskim, który liczy sobie 8 hektarów powierzchni i pamięta czasy XVIII wieku. Efekt jednak zobaczymy dopiero zielenią, bo kilkaset nowych nasadzeń musi przeczekać zimę. – W park zainwestowaliśmy około 350 tysięcy złotych, z czego udało się pozyskać 330 tysięcy z pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z możliwością umożenia jej aż do 40% w 2020 roku – informuje Michał Kurek, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

W kolejce po odświeżenie jest też krotoszyńskie Błonie. Ten teren rekreacyjny będzie jeszcze bardziej przyjazny rodzinom czy miłośnikom sportu po rewitalizacji. – Jesteśmy niemalże w przeddzień ogłoszenia przetargu na rewitalizacje. Pojawią się tam nowe tereny rekreacyjne, takie jak place zabaw, skate park czy boisko sportowe – wymienia burmistrz Marszałek.

Plan rewitalizacji Krotoszyna rozłożony jest na dwa lata. A z załączonego materiału filmowego dowiecie się co dokładnie zmieniło się w ostatnich tygodniach w parku w Krotoszynie.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick