Zmiany w hotelach, kinach oraz na stokach. Złe informacje dla gastronomii i branży fitness

9
Fot. pixabay.com
Przedstawiciele rządu poinformowali o złagodzeniu kolejnych obostrzeń, które obowiązują w Polsce. Od 12 lutego zostaną otwarte hotele, kina oraz teatry. Te miejsca będą mogły działać jedynie połownicznie. Rząd zezwolił także na aktywność na świeżym powietrzu. Niestety, branża fitness oraz restauracje wciąż pozostają zamknięte.

Od wielu tygodni można zaobserwować spadek liczby zakażeń. Zmniejsza się także liczba zajętych łóżek w szpitalach covidowych. Niestety, dane dotyczące zgonów to w dalszym ciągu część, która nie napawa optymizmem. – Możemy mówić, co najwyżej o kruchej stabilizacji. Ta dotychczasowa droga przynosi rezultaty, ale widać, jak agresywny jest wirus – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Premier poinformował, że nie możemy sobie pozwolić na szerokie luzowanie. Pełen powrót do normalności byłby przedwczesny i nie możemy tego zrobić. – Od ogłoszenia nowych luzowań obostrzeń mamy dwa tygodnie sprawdzianu. Będziemy przez dwa tygodnie od wprowadzenia nowych zasad przyglądać się sytuacji – mówił premier.

Luzowanie obostrzeń będzie obowiązywać od 12 lutego (piątek) przez dwa tygodnie. Jeśli wszystko będzie w porządku, takie obostrzenia zostaną lub będą jeszcze bardziej poluzowane. Od tego dnia otwarte zostają: 

 • hotele, miejsca noclegowa – do 50% obłożenia miejsc noclegowych (restauracje hotelowe będą nadal zamknięte, posiłki będą dostarczane do pokoju)
 • kina i teatry – także do 50% dostępnych miejsc (obowiązek noszenia maseczki)
 • dopuszczamy aktywność sportową na terenach otwartych (baseny, stoki, siłownie zewnętrzne, boiska)

Niestety, restauracje i siłownie pozostają zamknięte. 

Minister Zdrowia zaznaczył, że to od nas będzie zależało, jakie decyzje zostaną podjęte pod koniec lutego. – Jeśli będzie wzrost zakażeń, będę rekomendował wykonanie kroku wstecz. Moim zadaniem jest utrzymanie epidemii pod kontrolą. Jeśli sytuacja będzie się poprawiać to zdecydujemy o kolejnych poluzowaniach – mówił Adam Niedzielski, minister zdrowia. – Miejsca, które zostaną otwarte od 12 lutego muszą przestrzegać absolutnie wszystkich zasad reżimu sanitarnego – dodał.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

 1. 14
  1

  Lipa A gdzie gastronomia, fitness, solaria, siłownie. Znowu czekać na jaki termin. Moim zdaniem tam akurat było bezpiecznie. Pełna dezynfekcja. Kagance na ulicy już też powinny zniknąć.

 2. 12
  1

  Jak należy rozumieć te “poluzowania”? Ano tak, że są już tacy, którzy za psie pieniądze chcą kupić restauracje i siłownie. Rządowe łajdaki pewnie dostaną za to swoje działeczki….

 3. 14

  Nie ma się z czego cieszyć. Już ostrzegają że jak liczba zakażeń bedzie rosła to cofna znowu wszystko. Tylko pytanie dlaczego ma wzrastać jak cudowne szczepionki mają . Już następna firma wypuszcza. Jeden przez drugiego.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick