Zmiana warty w Ostrzeszowskim Centrum Kultury

0
Od poniedziałku 17 sierpnia za sterami Ostrzeszowskiego Centrum Kultury stanie Michał Szmaj. Zastąpi na tym stanowisku Artura Derewieckiego, który OCK-iem zarządzał szesnaście lat. Jak przyznaje Derewiecki, decyzja o odejściu była przemyślana i podjęta już rok temu.

– Wybór kandydata na stanowisko dyrektora Ostrzeszowskiego Centrum Kultury był jednogłośny, nie było głosów sprzeciwu. Ja, jako przewodniczący jednak wstrzymałem się od głosu – mówi Artur Derewieci, który przewodniczył komisji oceniającej kandydatów na fotel szefa OCk-u. Konkurs wygrał Michał Szmaj, 31-letni pracownik tej instytucji. Władze nad kulturą w Ostrzeszowie formalnie przejmie w poniedziałek 17 sierpnia.

Czy to zatem początek nowej ery w tej sferze życia miasta? I tak i nie – nowy dyrektor to zmiana, ale Michał Szmaj stawia raczej to ewolucję. – Chciałbym, żeby nasza praca była kontynuacją dobrych praktyk, które do tej pory były tutaj przeprowadzane, ale też chcę wprowadzić całkiem nowe rzeczy i wydarzenia do kalendarza imprez – mówi Michał Szmaj. A chodzi m.in. o projekt „Akademia Mistrzów” – twórcy z najbliższej okolicy mają się włączyć w organizację warsztatów, a te w przyszłości mogłyby przerodzić się w pracownie działające regularnie.

Kultura to dziedzina życia, która przez pandemię koronawirusa została mocno dotknięta, ale nowy dyrektor wierzy, że uda się realizować zakładane cale i wizję, jaką ma na ostrzeszowską kulturę. – Moim marzeniem jest by ostrzeszowska kultura była miejscem spotkania lokalnych artystów i twórców, zarówno tych młodych, jak i z dorobkiem; w której wszyscy od siebie na wzajem będziemy się uczyć i która będzie integrować – tłumaczy Szmaj.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick