DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Zmiana strażaków. Kolejni pojechali gasić pożary w Grecji

Od drugiego tygodnia sierpnia strażacy z naszego regionu gaszą pożary lasów w Grecji. Cały kraj zmaga zmaga się z żywiołem, który trawi kolejne hektary lasów. Grecy samodzielnie nie byli sobie w stanie pomóc z tym zagrożeniem, dlatego poprosili o pomoc inne kraje. Na ratunek Grekom wyruszyli m.in. polscy strażacy z Pleszewa, Krotoszyna, Ostrzeszowa i Kalisza.

Po dwóch tygodniach służby na Półwyspie Bałkańskim doszło do zmiany warty. W miniony weekend odbyła się odprawa strażaków przygotowujących się do wyjazdu w ramach modułu GFFFV Poznań właśnie do Grecji.

Z naszego regionu oddelegowano tym razem kolejnych strażaków z Kalisza i Krotoszyna, którzy dołączyli do grupy złożonej z 143 osób w tym 64 z Wielkopolski. „Strażacy z JRG 2 w Kaliszu będą zmieniać swoich kolegów z jednostki którzy po kilkunastu dniach walki z pożarami szalejącymi na greckich wyspach będą wracać do macierzystych jednostek. W ramach kolejnej zmiany z kaliskiej jednostki rusza 3 strażaków” – informuje zespół prasowy KP PSP w Kaliszu.

Z Krotoszyna oddelegowano do Grecji dwóch strażaków. To mł. ogn. Waldemar Krawiec i mł. ogn. Szymon Kujawa, którzy zastąpią kolegów z pierwszej załogi, która walczy z pożarami w tym kraju. Misję w Grecji zaplanowano do 5 września, przy czym ostateczny termin będzie uzależniony od rozwoju sytuacji” – podkreślają służby prasowe krotoszyńskiej komendy straży pożarnej.

Strażacy wrócili do macierzystych jednostek w poniedziałek. Ich misja w ramach pierwszego wyjazdu modułu GFFFV Poznań została podzielona na dwa etapy. Najpierw od 11 sierpnia gasili pożary na wyspie Evia i po zakończeniu walki z ogniem na tym terenie, greckie władze podęły decyzję o demobilizacji. Jednak sytuacja w regionie Vilia Attika na tyle się pogorszyła, że polskich strażaków skierowano właśnie w okolice Aten. Jak wyjaśniają przedstawiciele Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, działania gaśnicze były tam prowadzone do ostatnich godzin przed zakończeniem misji.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Byli już spakowani do domu. Zostali, by ratować okolice Aten [ZDJĘCIA]

Wideo: KG PSP

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz