Zmiana organizacji ruchu. Zamkną ważną ulicę w centrum

0
Fot. jarocin.pl
Fragment ulicy Śródmiejskiej w Jarocinie zostanie wyłączony z ruchu w związku z budową ronda, które ma połączyć dwa odcinki łącznika biegnącego od ul. Wrocławskiej do obwodnicy.

Mieszkańców i podróżnych przejeżdżających przez Jarocin czekają spore utrudnienia w związku z zamknięciem części ul. Śródmiejskiej na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Hallera. Jest to związane z planowaną budową ronda, które połączy dwa odcinki łącznika. Jego pierwsza część od ul. Wrocławskiej do ul. Bema została niedawno oddana do użytku. Kolejna – od ul. Wojska Polskiego do obwodnicy miasta – jeszcze nie. Zmiana w organizacji ruchu nastąpi 5 listopada i będzie obowiązywała do czerwca 2019 roku.

Wyznaczono objazdy. Kierowcy jadący od Poznania powinni kierować się ul. Wojska Polskiego, Bema, łącznikiem Bema-Wrocławska, Wrocławską, Hallera i dalej do centrum w kierunku rynku. Ci, którzy pojadą od Kalisza, będą musieli jechać ul. Wojska Polskiego, al. Niepodległości, Kilińskiego, Wrocławską, Hallera i dalej w lewo w kierunku rynku.

To nie koniec zmian. Na odcinku ul. Śródmiejskiej, który nie zostanie wyłączony z ruchu, będzie się odbywa ruch dwukierunkowy (do tej pory była to jednokierunkowa ulica z parkingiem po prawej stronie). “Pociągnie to za sobą obustronny zakaz zatrzymywania pojazdów na tym odcinku oraz likwidację obecnych miejsc parkingowych w strefie parkowania. W związku z tym zmianie ulegnie również przebieg drogi głównej i dróg podporządkowanych, dlatego trzeba będzie szczególnie uważnie patrzeć na nowe znaki, które wraz z reorganizacją pojawią się w centrum Jarocina” – apelują urzędnicy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick