Zmarła podczas cesarskiego cięcia. Sprawę bada prokuratura

17
Fot. pixabay
40-letnia kobieta zmarła podczas cesarskiego cięcia w kaliskim szpitalu. Ciało zmarłej zostało przekazane do sądowo-lekarskiej sekcji zwłok. Prokuratura potwierdza, że zajmuje się sprawą i będzie badać przyczyny śmierci kobiety.

Do tragedii doszło w kaliskim szpitalu. 40-letnia kobieta zmarła na stole operacyjnym podczas cesarskiego cięcia. O sprawie została poinformowana prokuratura. Ciało zostało przekazane do sądowo-lekarskiej sekcji zwłok. – Mogę potwierdzić, że prokuratura prowadzi w tej sprawie czynności. Sekcja odbyła się dzisiaj w Zakładzie Medycyny Sądowej w Łodzi. Materiały w tej sprawie zostały przekazane do Prokuratury Regionalnej w Łodzi i to ta jednostka będzie prowadzić dalsze postępowanie – poinformował Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

17 KOMENTARZE

  • 18
   4

   Nie każda kobieta ma cesarke na życzenie.. w większości są to przeciwskazania (zagrożenie/utrata życia) do rodzenia siłami natury A chyba jakoś dziecko wyjść musi 🤦‍♀️🤷‍♀️ każdy zabieg/operacja niesie za sobą ryzyko utraty zdrowia lub życia.

  • 5
   1

   Kto Ci powiedział że zapłaciła? Może miała wskazania do cc? Może akcja porodowa się zatrzymała…

  • Łatwo pani osadza, bo ja w artykule nie widzę żadnego opisu przyczyny CC czy była ona na życzenie pacjentki czy wymuszone przebiegiem ciąży więc pani diagnozę pani Sławko uważam za debilną. Tyle na temat przesyłam wyrazy współczucia dla rodziny zmarłej.

  • Też chciałam rodzic naturalnie, ale niestety musiałabyc cesarka. Oczywiście niektóre Panie nie chcą naturalnego porodu i same decydują się na cesarkę. Rodzinie tej kobiety można tylko współczuć niewyobrażalna tragedia. Cieszyli się na dzidziusia a teraz zostało sami. Więc nie rozumiem bezsensownych komentarzy, nie wiem czy Pani będąc w takiej sytuacji chciałaby czytać takie komentarze.

  • Ty myślisz że każdy płaci za cesarkę mądrości schowaj sobie do kieszeni !
   I nie wypowiadaj się na tematy nie dla Ciebie !

 1. 20
  2

  @Slawka a co ma piernik do wiatraka? Powodów takiej sytuacji może być milion, czy są przesłanki zdrowotne do CC czy CC jest wykonane na życzenie. Podczas porodów naturalnych też różnie bywa..

 2. 13
  1

  Sławka nie każdy poród jest na życzenie, miałam dwa porody naturalne i 2 niestety musiały być przez CC bo tętno dziecka spadało ale dzięki temu żyje. Czasami zajeżdża się na kontrolę na ktg ,tak było umnie i odrazu się trafia na stół i nie ma się wyboru .I po CC o wiele dużej dochodziłam do zdrowia!

  • Dlatego nie rozumiem dlaczego odradza pani kobietom cesarki, jak często jest to jedyna szansa na uratowanie dziecka.

 3. 6
  16

  40 lat to już nie jest czas na ciążę. Są choroby współistniejace, czasem zaniedbane, nieleczone. I potem jest, jak jest. Wielka szkoda.

 4. Slawka ja mialam cesarke bo dziecko obrocilo sie posladkami w dol i nie chcialabym aby mojemu dziecku powyrywali nogi ze stawow przy naturalnym porodzie. zastanow sie co piszesz

 5. Wielkie współczucia dla Rodziny, Panie Boże, tak mi smutno…. Dzieciątko bez mamy 😥 oby Tatuś miał siły, Boże, otocz opieką tego młodego ojca…. I dzieci Jego…

 6. Przecież ta Pani nie osądza i nie sugeruje, że w tym przypadku cc było na życzenie. Zwraca tylko uwagę na fakt, że wiele kobiet szuka po świecie lekarzy, którzy prywatnie zrobią cc. A tak naprawdę nie jest to rozwiązanie, które jest super bezpieczne i z pożytkiem dla wszystkich. Co innego CC wynikające ze wskazań ma taki zabieg. Ludzie nauczcie się czytać.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick