Zmarła pani Stanisława. Miała 108 lat

0
Stanisława Gruszka podczas wizyty prezydenta Krystiana Kinastowskiego z okazji 108. urodzin / fot. Anna Błaszczyk, UM Kalisz
108 lat dożyła Stanisława Gruszka - jedna z najstarszych mieszkanek regionu. Wiadomość o jej śmierci zasmuciła mieszkańców Kalisza, którzy znali kobietę. Wspomnieniem na jej temat podzielił się prezydent miasta Krystian Kinastowski.

Pani Stanisława Gruszka była jedną z najstarszych mieszkanek regionu. Doczekała 108 lat. Urodziny obchodziła w marcu. Wtedy z okolicznościową wizytą pojawił się u niej prezydent Kalisza Krystian Kinastowski. – W marcu miałem przyjemność spotkać się z panią Stanisławą w dniu jej 108. urodzin. Jak zwykle witała gości pogodna i w świetnej formie – wspomina włodarz. – Składam wyrazy współczucia rodzinie i bliskim pani Stanisławy– dodaje.

Stanisława Gruszka urodziła się w Dzień Kobiet 8 marca 1912 roku. Zmarła 26 grudnia 2020 roku. W życiu zawodowym była modystką, a więc zajmowała się wyrobem i sprzedażą damskich kapeluszy. Prowadziła przez wiele lat salon przy ul. Zamkowej w Kaliszu.

Rok 2020 jest w Kaliszu rokiem stulatków. Trzy osoby doczekały tego wieku, a kolejnych 15 mieszkańców miasta przekroczyło granicę 100 lat.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick