Zmarła jedna z najstarszych mieszkanek powiatu ostrowskiego. Miała 103 lata

3
fot.: Pixabay / grafika: wlkp24.info / screen: fanpage starosty Pawła Rajskiego
W wieku 103 lat zmarła Aurelia Kwiatkowska - jedna z najstarszych mieszkanek Ostrowa Wielkopolskiego i całego powiatu. Miała wziąć udział w ceremonii otwarcia nowego budynku DPS-u, którego budowa jest już na ukończeniu. Od kilku lat mieszkała właśnie w tej placówce.

Nie żyje Aurelia Kwiatkowska – jedna z najstarszych mieszkanek powiatu ostrowskiego i Domu Pomocy Społecznej znajdującego się w Ostrowie Wielkopolskim. O jej śmierci poinformował w poniedziałkowy wieczór na fanpage’u starosta Paweł Rajski.

Stojący na czele powiatu samorządowiec wspomniał spotkanie z panią Aurelią, które miało miejsce nieco ponad rok temu. „W maju 2021 była honorowym gościem na podpisaniu aktu erekcyjnego w nowym DPS-ie. Żartowaliśmy wówczas i umawialiśmy się, że wspólnie przetniemy wstęgę na otwarciu. Pani Aurelio, zabrakło niewiele… Jakieś dwa miesiące, żeby to się ziściło. Niech Pani Spoczywa w pokoju!” – napisał starosta ostrowski Paweł Rajski.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Ma być jedyny taki w regionie. DPS w budowie [WIDEO]

Aurelia Kwiatkowska urodziła się 17 sierpnia 1919 roku w Kurzjamie, a w Ostrowie Wielkopolskim mieszkała do 27. roku życia, skąd wyjechała do Łodzi. Tam pracowała jako przedstawicielka przemysłu włókienniczego. W późniejszych latach ponownie zamieszkała w Ostrowie. Ostatnie lata życia spędziła w tamtejszym DPS-ie, gdzie trzy lata temu świętowała 100. urodziny.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick