DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Zmarł prof. Jan Ślęk - słynny maestro wywodzący się z Ziemi Ostrzeszowskiej

W wieku 93 lat zmarł prof. Jan Ślęk – Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Ostrzeszów. Słynny maestro wywodzący się z Ostrzeszowa był silnie związany z muzyką wiedeńską. „Odeszła osoba niezwykle zasłużona dla Ziemi Ostrzeszowskiej, zaangażowana w szczególności w rozwój kultury naszego regionu, przez wiele lat organizująca cieszące się ogromnym zainteresowaniem koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej” – napisali Burmistrz Patryk Jędrowiak oraz przewodnicząca rady Beata Calińska.

Jak podkreślili, prof. Jan Ślęk był „jednym z najznamienitszych ambasadorów” Ostrzeszowa. „Był człowiekiem o ogromnym autorytecie, który mimo powszechnego uznania idącego za wspaniałym dorobkiem artystycznym zawsze pozostawał osobą skromną, pracowitą i serdeczną” – dodali.

Prof. Jan Ślęk urodził się 23 listopada 1928 roku w Ostrzeszowie. Zmarł 25 kwietnia 2022 roku.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • R
    Rudolf

    piątek, 29 kwietnia, 2022

    Człowiek o wielkim sercu do ludzi.Kochał muzykę.Wielka wiedza interpretacji muzyki Wiedeńskiej.Jako muzyk waltornista z przyjemnością uczestniczyłem w każdym wydarzeniu.Dziękuję za kontakt na scenie i poza.Śpij Janie w spokoju !!!

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz