Zmarł Jerzy Świątek, były prezydent Ostrowa Wielkopolskiego

5
Poniedziałek przynosi nam bardzo smutne informacje - nie żyje Jerzy Świątek, samorządowiec oraz prezydent Ostrowa Wielkopolskiego w latach 1985-1990 oraz 2002-2006. Miał 71 lat. Przegrał walkę z chorobą. Rodzinie oraz bliskim składamy szczere wyrazy współczucia.

Jerzy Świątek pochodził z Korytnicy w Gminie Raszków. Ukończył studia na Wyższej Szkole Ekonomicznej w Poznaniu. W czasach PRL był działaczem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

W roku 1985 został prezydentem Ostrowa Wielkopolskiego, zastępując na tym stanowisku Grzegorza Woźnego. W 2002 roku powrócił na urząd w wyniku pierwszych bezpośrednich wyborów. Wtedy został wybrany z ramienia koalicji SLD-UP. Pokonał w drugiej turze Mirosława Kruszyńskiego, który rządził miastem od 1990 roku. Jerzy Świątek prezydentem miasta był do 2006 roku. Ubiegał się o reelekcję, ale przegrał już w pierwszej turze z Radosławem Torzyńskim. W 2006 roku otrzymał mandat radnego miejskiego, który utracił w 2010 roku.

Zmarł nad ranem 11 stycznia po długiej walce z chorobą. Miał 71 lat. Rodzinie, bliskim i przyjaciołom składamy szczere wyrazy współczucia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Pomimo politycznych różnic, bardzo się lubiliśmy. Zarówno podczas kadencji Pana Jerzego, później mojej ale i przez następne lata, raz po raz spotykaliśmy się tocząc dyskusje o naszym mieście. Różniliśmy zawsze ale zawsze chodziło nam o to samo – dobro miasta i pomyślność mieszkańców. Po latach śmialiśmy się z zapalczywości naszych sprzeczek dostrzegając, że są rzeczy o wiele ważniejsze. Zdrowie, miłość a nade wszystko szacunek. Z takim szacunkiem Pan Jerzy pozostanie w moim sercu. Rodzinie Pana Prezydenta Świątka, składam najszczersze wyrazy współczucia.
    Radosław Torzyński

  2. Znałem Pana Jerzego wiele lat. Byliśmy prawie rówieśnikami. Łączyły nas nie tylko sprawy urzędowe, ale również biznesowe i osobiste. Nie jeden raz współpracowaliśmy i pomagaliśmy sobie wzajemnie – z pozytywnym skutkiem. Jurek – zawsze będę Cię miło wspominał. Serdeczne i szczere kondolencje dla rodziny. Spoczywaj w pokoju. R.I.P.

  3. Ś.p. Jerzy Świątek był prawdziwym człowiekiem, świetnym prezydentem i doskonałym urzędnikiem. Cześć Jego pamięci!
    Kazimierz Robaszkiewicz

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick