Złożył interpelację o toaletach publicznych. „Problem narasta”

12
Starzejące się społeczeństwo i coraz więcej osób mających problemy z nietrzymaniem moczu, to główne pobudki, dla których radny Leszek Witoń z Ostrowa Wielkopolskiego złożył interpelację, dotyczącą przygotowania analizy sieci toalet publicznych na terenie miasta ich rozmieszczenia oraz dostępności.

Interpelacja, którą złożył na ostatniej sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego Leszek Witoń, zaskoczyła wielu obecnych w Forum Synagoga. Zdziwienie na twarzach wywołał temat, który został poruszony przez rajcę, ale – jak podkreślił – jest to newralgiczna kwestia. Swoje spostrzeżenia poparł wynikami badań, statystykami oraz własnymi spostrzeżeniami. – Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że średnio co czwarta kobieta może doświadczać problemu z nietrzymaniem moczu. Miasto prospołeczne, jakim jest Ostrów Wielkopolski, to miasto o zwiększonej liczbie publicznych toalet w obszarze miejskiej infrastruktury z uwzględnieniem obowiązującej Karty Seniora, o co bardzo bym prosił. W trosce o osoby starsze oraz te, które mają problem z układem moczowym, proszę o analizę sieci toalet publicznych, ich rozmieszczenia oraz dostępności – zakomunikował z mównicy.

Radny poprosił o sporządzenie i opublikowanie tego dokumentu w formie możliwej do druku. – Nie powinno w nim zabraknąć m.in. toalet w urzędach, obiektów z zasobie miasta i spółek miejskich, stacji paliwowych, ostrowskich firm i restauracji po wcześniejszym uzgodnieniu. A w obszarze, gdzie nie ma możliwości  skorzystania z istniejących toalet, skorzystać z dobrodziejstwa przenośnych kontenerów WC z możliwością włączenia ich do sieci kanalizacyjnej miasta – dodał.

Co sądzicie o tym pomyśle? Piszcie w komentarzach!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

  1. Brawo!!! Tylko żeby mężczyźni, szczególnie ci młodsi i nie zupełnie trzeźwi, też z tych toalet korzystali, a nie załatwiali się gdzie popadnie!

  2. Uważam,że to bardzo dobra inicjatywa. Trudno również nie wspomnieć o tym że miejskie toalety na rynku które powinny być dostępne jak tylko to możliwe w porze niedzielnych spacerów zamknięte na cztery spusty. Pozostają tylko kawiarnie.Czy tak powinno być? W tym przypadku przemawia za tym ogólna dostępność dla wszystkich i bez kategoryzowania kogokolwiek , a z tym jak widać mamy problem.

  3. Panie radny. Osoba cierpiąca na nietrzymanie moczu nie potrzebuje więcej toalet tylko pieluch ew wkładek urologicznych i cewników jednorazowych dobrej jakości. Zamiast wywalać pieniądze na pseudo ekspertyzy i czytać bajki w internecie wystarczy zapytać urologa a tracony czas i środki przeznaczyć na dofinansowanie w/w środków higienicznych gdyż limity NFZ są niewystarczające.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick