Złodzieje wykorzystują OLX do oszustw. Nie daj się nabrać!

0
Fot. materiały OLX
Pracownicy serwisu OLX przestrzegają przed klikaniem w linki wysyłane poprzez komunikatory do użytkowników. Może się okazać, że ktoś próbuje nas oszukać. Jak ustrzec się przed fałszywymi wiadomościami i nie paść ofiarą złodziei? Wyjaśniamy na wlkp24.info.

Zbliżają się święta, a to czas wzmożonych zakupów także w Internecie. Przedświąteczna gorączka, kupowanie prezentów na ostatnią chwilę i pośpiech związany z nawałem przedświątecznych obowiązków sprawiają, że nasza czujność może zostać uśpiona. Starają się to wykorzystać złodzieje, którzy wykorzystują przeróżne sztuczki, aby nas oszukać i wykraść nasze pieniądze.

Jedną z formą oszustw jest wyłudzanie danych kart płatniczych przy zawieraniu transakcji w serwisie OLX. Poinformowali o tym przedstawiciele tej firmy, aby przestrzec klientów i wskazać na sposób działania złodziei.

Oszustwa są związane z wprowadzoną niedawno usługą Przesyłki OLX. “Docierają do nas sygnały, że niektóre osoby próbują wykorzystać tę sytuację, by podsyłać naszym użytkownikom fałszywe linki do stron, przez które chcą wyłudzić dane. Dlatego pamiętaj, że cały proces kupna i sprzedaży przez Przesyłki OLX odbywa się na twoim koncie. W żadnym kroku nie ma potrzeby wchodzenia w linki otrzymane w korespondencji. Uważaj przede wszystkim na linki wysyłane poza naszym serwisem, np. na Whatsappie lub przez SMS, nigdy nie klikaj w nie” – apelują pracownicy serwisu ogłoszeniowego.

Przypominają również, że OLX nigdy nie prosi o kod CVC/CCV do karty płatniczej, a pieniądze zawsze trafiają na rachunek sprzedającego, który podał przy pierwszej sprzedaży. “Dzieje się to automatycznie po odebraniu przesyłki przez Kupującego i nie wymaga wchodzenia w linki otrzymane od Kupującego. Jedyną stroną, do której przekierujemy cię przy płatności, jest DotPay, której adres będzie się zaczynał od https://ssl.dotpay.pl” – informują.

Aby nie paść ofiarą oszustwa, należy upewnić się, że adres strony OLX, z której korzystamy, jest poprawny i nie zaczyna się od: “marketplace.olx.pl…”, “delivery.olx.pl…” lub “przesylki.olx.pl”.

Jeśli nie masz pewności, czy link jest poprawny i chcesz w porę zareagować, aby nie paść ofiarą oszustwa, możesz wysłać przez formularz kontaktowy zrzut ekranu otrzymanej wiadomości, aby pracownicy serwisu sprawdzili jej wiarygodność.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick