Złodzieje pojazdów grasują. Policja apeluje i podpowiada

0
Fot. Pixabay
W ostatnim czasie na terenie powiatu ostrzeszowskiego skradziono kilka samochodów poprzez przechwycenie sygnału z pilota. Policja wyjaśnia, co warto zrobić, by przechytrzyć złodziei oraz zmniejszyć ryzyko kradzieży auta.

Przechwytywanie sygnału z pilota samochodowego jest coraz częstszą praktyką złodziei aut. Mogło się o tym przekonać w ostatnim czasie kilku mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego, którzy stracili auta. Zapisy monitoringu pokazują osoby spacerujące, które wyglądają jak zwykli przechodnie. Tymczasem mają przy sobie przyrządy, które przechwytują sygnał z kluczyków leżących na parapetach bądź wiszących na haczykach.

Jak zmniejszyć ryzyko kradzieży samochodu wyposażonego w bezkluczykowy system odpalania? – W przypadku pojazdów otwieranych bezdotykowo, należy stosować stałe praktyki zmniejszające ryzyko przechwycenia sygnału przez złodziei. Konieczne jest odkładanie kluczyka z dala od okien i drzwi. Tak działajmy, jeśli jesteśmy w domu. Sytuacja komplikuje się, gdy idziemy na przykład na zakupy lub do kościoła – mówi st. sierż. Agnieszka Szołdra, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

W internecie można kupić specjalne pudełka oraz torebki, które mają chronić i uniemożliwić przechwycenie sygnału złodziejowi, a w następstwie kradzieży pojazdu. – Policja nie jest w stanie ocenić skuteczności tych produktów i wydać opinii. Można tę skuteczność sprawdzić też we własnym zakresie. Warto spróbować ze spożywczą folią aluminiową i zrobić eksperyment – dodaje Szołdra.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick