Złodzieje grasują w Ostrowie? Włamanie w biały dzień. Zniknęły pieniądze i biżuteria

5
Złodzieje w biały dzień włamali się do budynku mieszalnego w Ostrowie Wielkopolskim i pod nieobecność domowników ukradli biżuterię oraz kilkanaście tysięcy złotych. Internauci portalu wlkp24.info alarmują o podejrzanie zachowujących się ludziach w rejonie domków jednorodzinnych.

Lokatorzy domu jednorodzinnego w Ostrowie Wlkp. Po powrocie do domu z pracy i szkoły na początku niczego nie zauważyli. – Złodzieje byli bardzo subtelni – mówi jedna z poszkodowanych mieszkanek. Ale po chwili domownicy dostrzegli również wyłamane okno od piwnicy. To prawdopodobnie tamtędy weszli do domu włamywacze. Po splądrowaniu lokalu włamywacz lub włamywacze niepostrzeżeni wyszli z budynku. – Zgłaszający poinformowali o kradzieży pieniędzy oraz biżuterii – mówi nadkom. Krzysztof Kula zastępca rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Zniknęła równowartość kilkunastu tysięcy złotych.

To kolejne włamanie na przełomie roku. – Od grudnia do połowy stycznia odnotowaliśmy sześć kradzieży z włamaniami. Przy czym sprawca czterech z tych zdarzeń został ujęty na gorącym uczynku i został tymczasowo aresztowany – informuje nadkom. Krzysztof Kula. Poszukiwania odpowiedzialnych za środowe włamanie trwają. A internauci naszego fanpage’a na Facebooku alarmują i wskazują, że zauważali w rejonie Piasków Szczygliczka, gdzie doszło do włamania, podejrzanie zachowujące się osoby. – Chodzili i zaglądali do okien od domu do domu – napisała jedna z internautek.

Policja prosi o czujność i wzajemne sąsiedzkie „doglądanie” posesji podczas nieobecności w domu. – Sąsiedzi na pewno nam się odwdzięczą tym samym – przyznaje nadkomisarz Kula. Policja apeluje o rozsądek. – Nie trzymajmy w domach dużej ilości gotówki, którą możemy zdeponować. Zabezpieczajmy się przed kradzieżami, oznakowując drogocenne przedmioty, aby później uniemożliwić ich sprzedaż – dodaje.

Pamiętajmy także o dokładnym zamykaniu drzwi i okien. Złodziejowi wystarczy chwila, by dostać się do domu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. U mnie w rejonie też było włamanie A w Poznaniu plaga włamań ale spokojnie oglądam TVP PiS w Pl jest bezpiecznie i Niemcy nam zazdroszczą tak tam mówią…

  2. Zlodzije grasują tu mamy przykład bezkarności niezawisłych wyjdzie za poręczeniem i co i dalej będą kraść to jest wymiar sprawiedliwości?…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick