Złodziej roweru zatrzymany. Nie działał sam

0
fot. pixabay.com
31-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego odpowie za kradzież, a jego 23-letnia koleżanka z powiatu ostrowskiego za paserstwo. To efekt działań funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie.

Do kradzieży roweru o wartości 1000zł doszło kilka dni temu. Policjantom udało się namierzyć i zatrzymać złodzieja. Okazało się, że to nie jedyna jego kradzież. To już drugi skradziony przez niego jednoślad. – Jest nim 31-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Natomiast 23-letnia mieszkania powiatu ostrowskiego pomogła mu sprzedać skradziony rower. Zostały im już postawione zarzuty kolejno za kradzież i paserstwo. Za te dwa czyny grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności – informuje sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ TEŻ: W Kaliszu zniknęło pięć rowerów, a w Ostrowie policja szuka właścicielki jednośladu

Policjanci podkreślają, że „lepiej zapobiegać niż leczyć”, co w przypadku rowerów oznacza, że dobre zabezpieczenie jednośladów może skutecznie zniechęcić złodzieja, a nam zaoszczędzić nerwów i niepewności, czy nasza własność zostanie odnaleziona. – Warto skorzystać z profesjonalnych blokad, a jeśli ich nie mamy, warto pamiętać, że im więcej zabezpieczeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy rower. Pamiętajmy, że popularne linki rowerowe powinny trzymać nie koła, które łatwo zdjąć, ale najlepiej ramę z kołem – zaznaczają funkcjonariusze policji.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick