DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Złodziej kościelnych pieniędzy złapany? 29-latek w rękach policji

Ostrowscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Kalisza, którzy – jak ustalili – zabrał pieniądze z kościelnej skarbony.

zdjęcie poglądowe (nie jest to wnętrze kościoła w Nowych Skalmierzycach)

Zdarzenie miało miejsce na początku lipca. Jak ustalił portal wlkp24.info, chodzi o kościół w Nowych Skalmierzycach. Podczas niedzielnych ogłoszeń parafialnych w kościele Bożego Ciała można było usłyszeć następujące słowa: „zostały naprawione drzwi po ostatniej próbie włamania, dlatego od wczoraj została wznowiona całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu”.

Wcześniej przedstawiciele parafii opublikowali na jej stronie internetowej komunikat o treści: „Informujemy, że w związku z próbą włamania i uszkodzeniem drzwi, Kaplica Wieczystej Adoracji będzie nieczynna do odwołania!!!”.

Jak się okazuje, komunikaty mają związek z działaniami policji. – Na początku lipca otrzymaliśmy zgłoszenie, że w jednym z kościołów na terenie powiatu ostrowskiego doszło do kradzieży pieniędzy z dwóch skarbon. 15 lipca policjanci zatrzymali podejrzanego o ten czyn mężczyznę. Okazał się nim 29-latek z Kalisza. Mężczyzna przyznał się , że ze skarbon ukradł ponad tysiąc złotych. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem – wyjaśnia podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz