„Zielony” prąd popłynął

6
25 marca wbito łopatę pod budowę pierwszego odcinka sieci, a dziś dźwignia w transformatorze poszła w górę i przewodami popłynął „zielony” prąd. Mowa o miejskiej sieci zielonej energii – innowacyjnym na skalę kraju projekcie, który jest ekologiczny, ekonomiczny i w przyszłości ma zapewnić niezależność energetyczną zarówno przedsiębiorcom z terenu miasta, jak i mieszkańcom.

Pierwszym przedsiębiorstwem, do którego popłynął „zielony” prąd, jest zlokalizowany naprzeciwko transformatora obiekt firmy Teamtechnik, ale już wkrótce dołączą następne mieszczące się wzdłuż oddanego do użytku odcinka. Ekologiczna energia z biomasy wyprodukowana w ostrowskiej elektrociepłowni ma zasilać firmy, szkoły i instytucje, a od początku przyszłego roku dotrzeć do pierwszych klientów indywidualnych. Zielony prąd to nie tylko rozwiązanie proekologiczne, ale i ekonomiczne, bo… będzie taniej. O ile? O tym w materiale filmowym.

Mieszkańców, zarządców i administratorów budynków, wspólnoty mieszkaniowe, przedsiębiorców i instytucje publiczne zainteresowane podłączeniem do miejskiej sieci ekologicznej energii Centrum Rozwoju Komunalnego i CRK Energia zaprasza do kontaktu: tel. (62) 737 58 28, e-mail: sekretariat@crkenergia.pl.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Ciekawe w jaki sposób zasilą mieszkańców? Wybudują swoją sieć niskiego napięcia i zainstalują swoje liczniki energii?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick